Her yıl sayısız yepyeni ürün ve icat piyasada yerini alıyor. Bu listede önümüzdeki yıllarda çıkacak olan yeni ürünlerden bahsedeceğiz.

Hayatı kolaylaştıran aletlerden, tüm sektörü kapsayan ürünlere, girişimciler ve mühendisler daha iyi, daha akıllı ve hatta daha heyecan verici bir dünya oluşturmak için çalışıyorlar.

2019 çoktan başladı ilk ayı geride bıraktık bile ancak endişelenmeyin, yılınızı doğru ürün veya buluşla başlatmak için hâlâ vaktiniz var. Yeni yılda yapacaklarınıza karar vermeniz için size ilham verecek bir şey arıyorsanız, bugün şanslı gününüz.

Gelin 2019’u daha da heyecanlı kılacak bu icatlara daha yakından bakalım.

Xbox Uyarlanabilir Kontrol Cihazı

icat

Bu cihaz, oyun dünyasını daha kolay hale getirmek için tasarlandı. Microsoft tarafından geliştirilen Xbox Uyarlanabilir Kontrol Cihazı, sınırlı el ve kol hareketliliği olan oyunlara yardım etmek için tasarlandı.

Yerçekimi Battaniyeleri

icat

Yer çekimi battaniyeleri, kaygılarınızla mücadele etmenize yardımcı olmak için burada. Gravity şirketi, vücut ağırlığınızın % 10’u civarında olacak şekilde tasarlanmış, terapatik bir örtü dizayn etti.

Bu süper rahat battaniye uyku sorunu olanlara, stresli olanlara veya kaygı problemleri yaşayanlara yardımcı olmak için tasarlandı.

LynQ

icat

Bir etkinlikte veya festivalde arkadaşlarımızın veya ailemizin yanından ayrılmak çoğumuz için can sıkıcı olabilir. LynQ gruptan ayrıldığınızda sevdiklerinizi bulmanıza yardımcı olabilecek bir icat.

Ayrıca akıllı telefonların aksine, pusula benzeri cihazlar bağlı kalmak için herhangi bir wifi bağlantısı gerektirmez.

Harry Potter Kano Kodlama Seti

icat

Ee, hala Hogwarts mektubunu mu bekliyorsun? Bir sihirbaz olmayabilirsin, ama bu kodlama cihazı sana aynı güçlerin bir kısmını verebilir.

Harry Potter Kodlama seti, çocukların kodlamanın gücüyle gerçek dünyadaki büyülü yetenekleri gerçekleştirmelerini sağlamaya yönelik bir icat.

Ayna

icat

Ayna, bu listedeki en şık görünümlü icatlardan biri belki de. 2019’da fitness hedefi olanlar için mükemmel olan etkileşimli ayna, evdeki fitness sürecinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak.

Cihaz canlı antrenman akışları ile karşınızda bir spor hocası varmışcasına spor yapmanızı sağlar.

HabitAware

icat

Genellikle hepimiz yeni yıla yeni kararlar alarak başlarız. Bu yeni kararların en başında da kötü alışkanlıklarımızdan vazgeçmek gelir. İşte HabitAware hayatınızı kolaylaştırmak için burada.

Şık tasarımıyla dikkat çeken icat, sizi kötü alışkanlığınızı yaparken yakaladığında titreyerek uyarır.

Zipline

icat

California merkezli Zipline, hayat kurtarmak için uçak kullanmayı amaçlıyor. Şirket, dronelarını dünyanın her yerinden uzak alanlara, hayati malzemeler ve hatta kan dağıtımı sağlamak için kullanıyor. En son tasarlanan drone buluşları, 160 kilometreye kadar gidiş-dönüş için 128 kph’de 2 kilometreye kadar taşıyabilecek kapasitede.

Solar Şarjlı Ceket

icat

Geceleri koşu yapmayı seviyorsanız bu icat tam size göre. İngiltere merkezli Vollebak tarafından oluşturulan Solar Şarjlı Ceket fosforlu yapıda böylelikle gün boyu ışığı emiyor ve geriye “kriptonit yeşil enerjisini” bırakıyor bu da karanlıktan sonra güvende olmak isteyenler için bu icadı bir numaralı tercih yapıyor.

Thor ET-One

icat

Tesla, piyasada elektrikli kamyon üreten tek firma değil. 300 kilometreye kadar 36.000 kilo taşıyabilme özelliğine sahip olan Thor ET-One’ın daha yeşil bir gezegen yaratırken yarı kamyon endüstrisini derinden sarsacağı kesin.

Philips Somneo 


Phillips’in 2019’da erken kalkmanıza yardımcı olacak yepyeni bir cihazı var. Philips Somneo, klasik bir çalar saatin rahatsız edici sesleri olmadan daha iyi bir şekilde uyanmanıza yardımcı olmak için burada.

Somneo, her sabah doğal bir gün doğumu simüle ederken, uyku alışkanlıklarınızın düzenlenmesine yardımcı olur.

ICON

icat

Teksas merkezli start-up ICON, bir evin inşasına yardım edebilme, işçiliğe ihtiyaç duyulmadan önce evin çerçevesini ve temelini yapma becerisine sahiptir.
ICON ekibi bu buluşlarını evsizlikle mücadelede kullanmayı umut ediyor.

ROOM One

icat

İş yerinde dikkatinin dağılmasını veya üşütmek istemeyenler için tasarlanan Room One, çalışanlara ses yalıtımlı çalışma odalarında huzur ve sessizlik sunuyor.

Allbirds SweetFoam

icat

Ayakkabı şirketi, şeker kamışının parçalarından yapılan ayakkabılar gibi ayakkabı üretimine alternatif olarak kullanılabilecek çeşitli malzemeleri test ediyor.

Gravity Jet Suit

icat

Avengers’a Thanos’a karşı verdikleri mücadelede katılmayı planlıyorsanız, ellerinizi bu icada sahip olmak isteyeceksiniz.

Gravity endüstrileri tarafından oluşturulan 1.050 beygir gücüne sahip sistem, kullanıcıların gökyüzünde 80 km/s hızla ilerlemelerine yardımcı olmak için beş mini jet motoru kullanıyor.

Eargo

icat

Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirket Eargo, işitme cihazı piyasasına yeni bir umut eklemek için burada.

48 milyon Amerikalı işitme kaybından muzdarip, bu ürün- kolay kullanımı ile işitme engelli insanlara (hafif işitme kaybı olanlar) tekrar duyma yeteneğinin kazandırılmasını vadediyor.

Günlük yaşamınızda kullanmayı sevdiğiniz icatlar nelerdir?

Buluş piyasası oldukça rekabetçidir. Sadece ABD’de her yıl yüzbinlerce patent başvurusu yapılmaktadır.
Tüketiciye gelince, pazarın rekabet gücü tüketici için iyi bir şeydir çünkü bu rekabet onlara daha da güzel icatların ulaşmasını sağlar.
Günlük yaşamınızda kullanmayı sevdiğiniz yeni ürünler ve icatlar var mı? En sevdiğiniz icatlardan bazılarını bizimle aşağıda yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://interestingengineering.com/15-inventions-that-will-make-your-2019-a-lot-more-interesting