Bugün sizler için Mart ayında StartupMarket.co‘da yer alan yüzlerce girişimden en çok öne çıkanları derledik. Ülkemizde popülerleşen girişimcilik ekosistemi hızla büyümekte ve gelişmekte. StartupMarket.co ise ekosistemdeki oyuncuları bir araya getiren platform olarak bizlere hizmet sağlarken verileri almak için en doğru mecralardan biri olmakta. Şimdi, gelin birlikte Mart ayının öne çıkan girişimlerine yakından bakalım.

1- Lella Kids

Lella Kids, logo, girişim

Lella Kids günümüz ebeveynenlerinin en çok karşılaştığı problemlerden olan çocukların psikolojilerine olumsuz etkileri olabilecek video içerikleri kontrol edip sadece faydalı içerikleri sunan bir platform. 2-7 yaş arası çocuklara yönelik faaliyet gösteren girişim, ebeveynlerin çocuklarının ilgi alanlarını öğrenme ve uygulama içi kullanımlarını takip etme gibi imkanlar sunmakta. Tüm bunlarla birlikte yine uygulama içinden psikologlarla iletişim imkanı da tanımakta.

2- Salesmot

2019'un Mart Ayında Yıldızı Parlayan 5 Girişim 1

Salesmot günümüzün popüler konularından olan oyunlaştırma teknolojisini kullanarak çalışanların performans ve verimlilikleri arttırmayı amaçlayan bir platform. Özellikle satış ekiplerini hedefleyen girişim rekabetçi bir ortam yaratırken oluşturdukları oyunlaştırma mekanikleriyle ekiplerin hedeflerine daha kolay ulaşmalarını sağlamakta.

3- Tam Otomasyonlu Fide Yetiştirme Makinesi

2019'un Mart Ayında Yıldızı Parlayan 5 Girişim 2

İnsan eli değmeden bir fidenin tüm ekim sürecini tamamen makinede hallededen bir girişim olan Tam Otomasyonlu Fide Yetiştirme Makinesi, fide başına maliyeti azaltırken riskleri de optimum düzeyde minimize etmekte.

4- NavlunGo

2019'un Mart Ayında Yıldızı Parlayan 5 Girişim 3

Lojistik çözüm girişimlerinden olan NavlunGo, barındırdıkları algoritmalarla dağınık fiyatlandırmaları süreçlerini belli bir standarda getirerek kolay fiyatlandırma imkanı tanıyan bir girişim. Aynı zamanda bu fiyatlandırmaları uluslararası pazarlarda da sunma hizmeti verecek bir platform olma hedefindeler.

5- Sensgreen

2019'un Mart Ayında Yıldızı Parlayan 5 Girişim 4

Sensgreen, yapay zeka temelli algoritmalarıyla ticari binaların enerji tasarrufu yapmalarını sağlarken kullancı konfor artışını da sağlayan bir girişim. Kablosuz sensörler ve mobil uygulamalarla topladıkları veriler sayesinde binanın kullanım biçimini ve kullanıcıların konfor noktalarını öğrenip bu veriyi işlemekteler.

Veriler startupmarket.co’dan alınmıştır. Metodoloji kısaca girişimlerin StartupMarket’teki profil sayfalarının analitiği (ziyaret, süre, paylaşımlar…), radara alınma, mesajlaşma, girişimin paylaştığı dokümanlara olan erişim isteği, kurucuların profillerinin etkileşimleri, çalışanların aktifliği gibi parametreler üzerinden hesaplanır.  Ayrıntılı bilgi için StartupMarket’i ziyaret edebilirisiniz.