Sizler için Mayıs ayında StartupMarket.co‘da yer alan yüzlerce girişimden en çok dikkat çeken 5 girişimi derledik. Ülkemizde hızla popülerleşen girişimcilik ekosistemi buna bağlı olarak büyümekte ve gelişmekte. StartupMarket.co ise ekosistemdeki oyuncuları bir araya getiren platform olarak bizlere hizmet sağlarken verileri almak için en doğru mecralardan biri olmakta. Şimdi, gelin birlikte Mayıs ayının öne çıkan girişimlerine yakından bakalım. Girişimleri detaylı incelemek isterseniz başlıklarına tıklamanız yeterli 🙂

1- Dystopia Studio

Girişim

Dünyada ve ülkemizde dijital oyun sektörü hızla mobil tarafa kaymakta. Dystopia Studio ise bunu değiştirip bilgisayarlara yönelik oyunlar geliştirmek istiyorlar bununla birlikte bilgisayar tabanlı oyun üreticilerine de fırsatlar sağlamayı hedeflemekteler. İlk oyunları olan Escape From Nightmare ise alpha aşamasında geliştirilmesine devam ediliyor.

2- Notedu

Girişim

Üniversite öğrencileri için derslere çalışmak için en uygun kaynaklar her zaman için notlar olmuştur fakat bu notlara ulaşmamız her zaman için kolay olmuyor. Bu noktaya çözüm getiren Notedu platformları üzerinden notlara ve diğer sesli yazılı dokümanlara erişim olanağı sunuyor.

3- Compocket

Girişim

2.5 kilogram ağırlığında olan, laboratuvarlarda geniş alan kaplayan, 50 yaşında ve pahalı olan osiloskop cihazlarını, 60 gram ağırlığında cep boya ve mobil çalışabilir hale getiren bir girişim olarak karşımıza çıkan Compocket “Dünyanın En Küçük Osiloskobu” motttosuyla minis adlı ürününü üretmiş durumda.

4- PetSurfer

Girişim

Hayvan sahipleri için en büyük dertlerden biri de ilgilenemediklerinde hayvanlarıyla ilgilenecek birilerini bulmaktır. Bu noktaya odaklanan Petsurfer ise hayvansever bakıcılarla hayvan sahiplerini buluşturan bir platform olarak hizmet veriyor. Hayvan sahipleri Petsurfer üzerinden güvenilir bir şekilde bakıcılara hayvanlarını emanet edebiliyor. Bakıcılar da bu sayede gelir elde etmiş oluyor.

5- Poltio

Girişim

Poltio, anket ve testler için bir sosyal platform girişimi. Kullanıcılarına soru sorma ve başkalarının sordukları ile öğrenme/eğlenme imkanı sağlıyor. Etkileşim oranı yüksek interaktif içerikleri başka platformlara yerleştirme(embed) imkanı sağlayan girişim hem Saas hem de kullanıcı odaklı bir girişim olarak hizmet vermekte.