2019'un Nisan Ayında Öne Çıkan 5 Girişim | KreatifBiri

2019’un Nisan Ayında Öne Çıkan 5 Girişim

Bugün sizler için Nisan ayında StartupMarket.co‘da yer alan yüzlerce girişimden en popüler 5 girişimi derledik. Ülkemizde hızla popülerleşen girişimcilik ekosistemi buna bağlı olarak büyümekte ve gelişmekte. StartupMarket.co ise ekosistemdeki oyuncuları bir araya getiren platform olarak bizlere hizmet sağlarken verileri almak için en doğru mecralardan biri olmakta. Şimdi, gelin birlikte Nisan ayının öne çıkan girişimlerine yakından bakalım. Girişimleri detaylı incelemek isterseniz başlıklarına tıklamanız yeterli 🙂

1- Reminis

reminis, girişim

Sizlere daha önce de tanıttığımız Reminis sık karşılaştığımız bir problemi çözmekte. Birçok etkinliğe katılıyoruz ve bu etkinliklerde yüzlerce, hatta binlerce fotoğraf çekiliyor. Çekiliyor çekilmesine ama nedense bu fotoğraflara hiç ulaşamıyoruz, özellikle de bizim yer aldıklarımıza. Reminis App işte tam burada devreye giriyor. Fotoğrafçıların Reminis’e yüklediği fotoğrafları, sizin yüzünüzü anlık olarak tarayıp size sunuyor.

2- Manibux

manibux, girişim

Aileler için harçlık meselesi hep büyük problemlerden biri olmuştur. Çoğuma ne kadar vermeliyim, harçlığı napıyor, harçlık vermeyi unuttum ne yapmalıyım gibi soruların hepsine cevap olabilecek bir girişim Manibux. Kısaca bir kart ve mobil uygulama üzerinden harçlık yönetimi sağlayan Manibux’ın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

3- AtıkNakit

atıknakit, girişim

Ülkemizde son dönemlerde sayısının arttığını gördüğümüz geri dönüşüm girişimlerinden biri olan AtıkNakit evdeki atıklarımızı kolayca geri dönüşüme kazandırılması için toplayıcı bizi bir araya getiren bir platform. Böylelikle çok efor sarf etmeden biz son kullanıcılar için atıklarımızın geri dönüşümüne katkı sağlarken para kazanmamızı da sağlamaktalar.

4- PlayZ

playz-girişim

Gamerlar için sosyal medya sloganıyla yola çıkan PlayZ, aslında oyuncuların zaten yaptığı şeyleri tek platformda bir araya getiren bir girişim. Mobil uygulamaları üzerinden aynı oyunu oynadığınız kişilerle mesajlaşabileceğiniz, takım arkadaşı bulabileceğiniz ya da oyun videolarınızı paylaşabileceğiniz çok fonksiyonlu bir girişim olarak karşımıza çıkıyor PlayZ.

5- Bilimix

bilimix

Hep şikayet edilen bir konu vardır eğitim sistemimizde birçok şey teoride kalıyor, pratikte bir şey yok diye. Gerçekten de böyle bir problem var bu soruna çözüm için Bilimix özel bilim setleri hazırlıyor. Müfredat destekli olan bu setlerle uygulamalı olarak çocuklar bilimi anlayabilecekler, birçok konuyu daha çocukken zorlanmadan kavrayabilecekler ve en önemlisi böylelikle sadece tüketen değil üreten bir toplumun temelleri atılmış olacak.

Veriler startupmarket.co’dan alınmıştır. Metodoloji kısaca girişimlerin StartupMarket’teki profil sayfalarının analitiği (ziyaret, süre, paylaşımlar…), radara alınma, mesajlaşma, girişimin paylaştığı dokümanlara olan erişim isteği, kurucuların profillerinin etkileşimleri, çalışanların aktifliği gibi parametreler üzerinden hesaplanır.  Ayrıntılı bilgi için StartupMarket’i ziyaret edebilirisiniz.

Bilgiyi Yay
Written by Odin Enes ÖZLEN
Kendi hayallerinin peşinden gitmeye cesareti olup mutlu olmaya çalışan KreatifBiri'yim :)

Leave a Reply