Dünya’nın gidişatını değiştiren, kan dondurucu yaptırımlarıyla insanlığı şok eden, yüzyılın en kanlı tarihini yazan o isim, Adolf Hitler hakkında bilinmeyenler…

1. Alman Değildir.

Adolf Hitler 20 Nisan 1889 yılında Avusturya’da dünyaya gelmiştir ve aslen Avusturyalıdır.

Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler 1

2. Adolf Hitleri Hiç Tanımaya Bilirdik

Adolf Hitler, 4 yaşındayken bir gölde boğulma tehlikesi atlattı. Rivayetlere göre onu bir rahip kurtardı ve ailesine teslim etti. Belki de o gün rahip tarafından kurtulmasaydı, dünya bambaşka bir halde olabilirdi.

Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler 2

3. Adolf Hitler Aslında Bir Ressamdı.

Nazilerin deyimi ile Führer, aslında çok güzel resim yapardı ve en büyük hayali ressam olmaktı. Gençliğinde, Viyana Güzel Sanatlar Akademisi sınavına ressam olarak girdi fakat sınavı kazanamadı. Belki o sınavı kazansa bir ressam olacak ve bunca insanı katletmeyecekti.

Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler 3

Adolf Hitlerin Çizdiği Bazı Resimler

4. Yasak Aşk

Yüz binlerce Yahudiyi katleden Hitler, 16 yaşlarındayken Stefanie Isak isimli Yahudi bir kıza aşıktı fakat bunu hiç bir zaman açık bir şekilde dile getirmemişti.

Adolf Hitler

Adolf Hitlerin Çocukluğu

5. Toplama Kamplarına Hiç Gitmemişti.

Gariptir ki kendi kurduğu ve milyonlarca insanı topladığı, katlettiği, sabuna çevirdiği o kampları hiç ziyaret etmemiş, hatta önünden bile geçmemiştir.

Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler 4

6. Sigaraya Karşıydı.

Hitler, hayatında hiç sigara kullanmamıştır ve halkınında asla kullanmasını istememiştir. Bunun üzerine 1941 yılında tarihin en başarılı sigara bırakma kampanyasını başlatmıştır. Ne kadar da düşünceli değil mi? (!)

Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler 5

Siz onu değil, o sizi yok ediyor.”

7. Hapis Yattı.

1 Nisan 1924’de hükümeti düşürmek için giriştiği çabadan dolayı Hans Litten adında bir Yahudi avukat tarafından tanık kürsüsüne çağrıldı ve üç saat boyunca sorguya çekildi, 10 ay hapis yattı. Sonrasında halk için tehlike oluşturmadığı gerekçesi ile 20 Aralık 1924’te serbest bırakıldı. Hans Litten ise Nazi sırasında bulundu, tutuklandı ve 5 sene boyunca işkenceye maruz bırakıldı. Artık işkencelere dayanamayan Hans, 5 senenin sonunda intihar etti.

8. Almanları da Öldürttü.

Hitler, Yahudileri katletmekle kalmayıp Alman ırkını iyileştirmek adına engelli olan Alman vatandaşlarını da öldürttü.

Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler 6

9. Dünyadan Şaşılası Tepkiler

Hitler, 1939 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi ve Time dergisinde yılın adamı kapağı oldu.

Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler 7

10. Asil Yahudi

Adolf Hitler’in hayatta kalmasına izin verdiği tek bir Yahudi vardı. Bu kişi Hitler’in küçüklüğünde ailesine yardım eden, onları tedavi eden ama karşılığında asla para almayan bir doktordu. Bundan dolayı Hitler bu doktora “Asil Yahudi” ismini vermişti.

11. Pala Bıyıklı Hitler

Hitler uzun süre bıyıklarını uzun kullanmıştı fakat bir müddet sonra pala bıyık yüzünden gaz maskesinin yüzüne oturmadığını söyleyerek bıyıklarını küçülttürdü.

Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler 8

12. Hitler Neden Yahudi Düşmanıydı?

Hitler’in Yahudileri sevmemesinin sebebi birçok teoriyle açıklanıyor. Bu teorilerden ilki, Alman ekonomisinin çökme sebebini Yahudilere bağlaması ve Rusya’daki Bolşevik devriminden onları sorumlu tutması.

Eski bir teoriye göre de Hitler’in doğup büyüdüğü Viyana’nın arka sokaklarında anti-semitizm (Yahudi düşmanlığı) duygularının olması ve Hitler’in bu duygular içerisinde büyümesi, arka sokaklarda gördüğü saçları iki yandan örgülü ve uzun siyah paltolu aşırı dinci Yahudiler’e karşı antipatisinin düşmanlığa dönüşmesi.

Dikkatinizi Çekebilecek Bir Deney

http://35.180.221.225/bolunmus-sinif-deneyi-irkciligin-dogusu/

Kaynak: 1, 2, 3