Ekim ayı… Battaniye, kahve, hayaller, umutlar.

Sonbaharın en güzel aylarında harika aşk filmi önerileriyle geldim! Geçen haftaki yazımda ilişkiler üzerine kitap önerilerinden bahsetmiştim. Şimdi de içimizi sımsıcak yapacak, yüzümüzü gülümsetecek, yeri geldiğinde ağlatacak filmlerle işte burada, karşınızdayım!

The Notebook

2004, ABD yapımı olan The Notebook, romantik/drama türünde bir filmdir. Benim her ay mutlaka izlediğim bu filmle daha önce karşılaşmamışsanız kesinlikle bir şans verin. Hem gülüp hem ağlayıp hem de hayranlıkla izleyeceğiniz bu film oyunculuklar, mekan ve müzikler ile sizi içine çekecek. Birçok alanda ödüle layık görülen filmin yönetmenliğini Nick Cassavetes üstlenmiş. Oyuncular ise Ryan Gosling, Rachel MacAdams, James Garner, Gena Rowlands gibi dev bir kadrodan oluşuyor.

Netflix’te bulabilirsiniz!

Kısa Özet: Çok eskiye ait anıların kayıt olduğu sararmış bir not defterinden gelen bir aşk hikayesi. 1940’lı yıllarda Amerika’da bir sahil kasabasına tatile gelen Allie, karnavalda tanıştığı Noah ile yakınlaşır. Aralarındaki sosyal sınıf farkı aşklarına pürüz çıkarır.

aşk

50 İlk Öpücük

2004, ABD yapımı bir filmle daha devam ediyoruz. Romantik komedi türündeki bu filmin yönetmenliğini Peter Segal üstenirken başrollerde ismini duyunca bile gülümseten Adam Sandler ve Drew Barrymore var. Filmdeki renkler, sahne geçişleri, müzikler sayesinde filmi defalarca baştan izlemek isteyebilirsiniz. 20 Ekim 2017’de “İlk Öpücük” ismiyle 50 İlk Öpücüğün yerli uyarlaması vizyona girdi. Yerli versiyonunda ise başrollerde Murat Yıldırım ve Özge Gürel var.

Hatırlatma: Film Netflix’te var.

Kısa Özet: Henry Roth, kadınlarla günübirlik ilişkiler yaşayan bir doktordur. Sanat öğrtmeni Lucy Whitmore ile tanışana kadar… Tanıştıklarından sonraki günde Lucy’nin hiçbir şey hatırlamaması, Henry’i çok şaşırtacaktır. Henry her gün kendini Lucy’e tekrardan aşık etmek zorundadır.

aşk

Mamma Mia!

Ah! Mamma Mia!

Çok sevdiğim filmlerde ilk üçe giren bu müzikal tarzındaki film, 2008 yapımıdır. Abba müziklerine doyduğunuz, her bir sahnesinde içinizin kıpır kıpır olup dans etmek isteyeceğiniz bu filmin başrollerinde, filmi izledikten sonra başka kimseyi o rolde hayal etmek istemeyeceğiniz Meryl Streep var. Merly ismini duyunca siz de saygıyla duranlardan mısınız? Yine başrollerde Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Dominic Cooper gibi bir çok isim var.

“Mamma Mia! Here We Go Again” adlı devam niteliğindeki film ise 2018 yılında vizyona girdi. Yıllar sonra kadrosu, mekanı, dansları ve tabi ki müzikleriyle yeniden kalbimize taht kurdular.

Uyarı: Netflix’te sadece “Mamma Mia! Here We Go Again” adlı film var.

Kısa Özet: Sophie babasız büyümüş ve babasının özlemini duymuş güzel bir kızdır. Babasının kimliğini keşfetmeyi ümit eden Sophie Sheridan’ın öyküsü, ünlü pop grubu ABBA’nın hit şarkıları eşliğinde anlatılır. Sophie Sheridan evlenecek yaşa gelmiştir. Nikahtan bir gün önce annesi Donna, 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarından üç erkek birden getirir.

aşk

Aşk ve Gurur

Birçok kişinin okuduğu Jane Austen’in aynı adlı romanından uyarlanan film 2005 yılında yapılmıştır. Yönetmenliğini Joe Wright’ın üstlendiği bu film, bize kardeşim Berfin’in önerisidir.

Başrolleri Keira Knightley ve Matthew Macfadyen paylaşıyor. Eski kostümleri ve eski yerleri görmek hoşunuza gidiyorsa, harika bir kurgu ile bu film tam sizlik! Filmi Netflix’te izleyebilirsiniz.

Kısa Özet: 18.yy İngiltere’sinde geçen eşsiz bir aşk hikayesi. Orta halli bir ailenin neşeli ve zeki kızı ile kibirli, varlıklı, dürüst ve genç bir adamın nefretle başlayan aşkları… Birinin kibirli diğerinin gururlu olması ise aşkları için olumsuzluktan daha da öte bir durumdadır.

aşk

Aşkla kalın, iyi seyirler!

Editör: Minem Sena Kesen