Hepimizin sevdiği kahramanlar karşı karşıya! Yıllardır süren savaşın galibiyeti belli mi? İki farklı evren beyazperdeye yansımadan önce hepsi birer çizgi roman karakteriydi ancak daha sonra bu serüven uzadı ve sonsuz bir savaş haline geldi. Taraflar yerlerini alsın evrenlerin savaşı başlıyor! Marvel mı? DC mi?

Thor vs Shazam

Tanrıların savaşına hazır olun ilk mücadele Thor ve Shazam arasında. Thor, Marvel evreninde yarı tanrı ve çekici olan bir karakter ve karşısında ise Shazam var. Shazam, altı ölümsüz tanrının gücüne sahip. Yüzeysel olarak bakıldığında Shazam’ın açık ara kazanacak gibi görünüyor. Savaş başlasın! Rakibini 1 saniye hareketsiz kalarak Odin’in oğlu Thor bu savaşı kazanıyor. Marvel 1 – 0 DC.

marvel

Namor vs Aquaman

Savaşın ikinci turunda yönümüzü denize çeviriyoruz. Suların kralları Namor ve Aquaman var arenada. İki tarafta çok güçlü ve çok hırslı. Namor’u bilmiyor olabilirsiniz ancak kendi evreninde Hulk’u yenmiş, Thor ile uzunca süre savaşmıştır. Yarışın ilk yarısında Namor üstün geliyor gibi görünsede Aquaman kendini toparlıyor. Bu karşılaşmanın sonucunu bir balina belirledi dersek yanlış olmaz. Bahsettiğimiz balina ise Aquaman’in yanında gibi duruyor. Marvel 1 – 1 DC.

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 1

Flash vs Quicksilver

Kemerleri bağlayın sırada en hızlılar var! Bu iki kahraman kendi evrenlerinin en hızlıları bu yüzden her şey çok hızlı olabilir. Quicksilver yaklaşık 10 mach hıza ulaşabiliyorken Flash ise zamanda sıçrama yapabiliyor. Flash olarak bilinen Barry Allen yarışın başında olumlu cümleler ile yaklaşsa da Quicksilver hiçbirini dinlemiyor ve savaşa odaklanmış durumda. Savaşırken aynı zamanda insanlara yardım etmeye çalışan Flash kısa bir ara veriyor ancak Quicksilver buna izin vermiyor. Sonuç olarak her şeye rağmen hem yardım edip hem de rakibini yenen taraf Flash oluyor. Marvel 1 – 2 DC. 

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 2

Jubilee vs Robin

Dikkat bu bir aşk hikayesidir! İlk görüşte aşk diye buna denir ancak iş başka aşk başka tabirinin hakkını veren çiftimizin sonucu gerçekten merak konusu. Bir tarafta çok yetenekli bir karakter olan Jubilee, öte yandan Batman’in sağ kolu Robin. Aşk Jubilee’nin gözünü kör etmiş olacak ki Robin tecrübelerinden dolayı bu savaşı kazanıyor. Marvel 1 – 3 DC.

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 3

Silver Surfer vs Green Lantern

Güneş gözlüklerinizi taksanız iyi olur çünkü bu savaş çok aydınlık olacak. Green Lantern, zihninden geçen türlü silahı yansıma olarak yüzüğü sayesinde aktarabiliyor. Silver Sulfer ise Galasctus ile beraber savaşan bir elçidir. Savaş nasıl başladı bilinmiyor ancak sonucunca bir patlama oluyor ve yere düşmek üzere olan Lantern’ı tahtasıyla yakalayan kahramanımız düşmanı olarak görmemekle beraber savaşmak zorunda olan Silver Sulfer, bu savaşın kazananı oluyor. Marvel 2- 3 DC.

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 4

Elektra vs Catwoman

Kadınların savaşına hoş geldiniz. Catwoman’ın çok iyi akroboatik yetenekleri var ancak rakibi de hafife alınacak biri değil. Elektra, kendi döneminde üstün yeteneklere sahip ve doğduğu andan itibaren Ninjalar tarafından yetiştirilmiştir. Ninja etkisiyle beraber çok kısa süren savaşın sonucunu Elektra kazanıyor ancak rakibi ile zorla dövüştürüldüğü için katletmek yerine yüksek yerden atıp kumlara görmeyi tercih ediyor. Marvel 3 – 3 DC.

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 5

Lobo vs Wolverine

Fiziksel olarak alakasız, özellik bakımından çok benzer ikili bizimle beraber. Bir tarafta Hulk’a kafa tutan Wolverine, diğer köşede Superman’e kan kusturan Lobo. Wolverine hızlı iyileşme yeteneği sayesinde ölmüyor. Lobo ise cehenneme bile girmesi yasaklanmışken istese bile ölemiyor. Kavga bir barda gerçekleşiyor. Bıçağını saplayan Wolverine gördüğü manzara ile şaşırıyor çünkü kendisi gibi yenilenen bir hücrelerle sahip bir rakibi vardır. Arka arkaya darbe indiren Wolverine kendine gelip puro içmeye başlayınca anlıyoruz ki bu savaşın kazananı Wolverine’dir. Marvel 3 – 4 DC.

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 6

Wonder Woman vs Storm

İki evrenin en güçlü kadınları arenada. Storm Marvel evreninin en güçlü mutatlardan biriyken Wonder Woman ise hız konusunda Flash, güç konusunda ise Superman’e kafa tutuyor. Sizce kazanan kim olacak? Wonder Woman kendinde tanrıların gücünü hissediyor ancak Storm da yıldırımların hükümdarıdır. Wonder Woman bu savaşı çok rahat bir şekilde kazanacağını düşünse de işler istediği gibi gitmiyor ve yıldırımlar arasında kaldığı anda kendini bırakıyor ve bu savaşı kaybediyor. Marvel 4 – 4 DC.

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 7

Spider-Man vs Superboy

Savaşmak için yetişkin olmanıza gerek yok genç kahramanların savaşı sizlerle beraber. Bir köşede Marvel’ın en eğlenceli ve iddialı kahramanı Spider-Man, diğer köşede Superman’in klonu olduğu için aynı güçlere sahip olan Superboy. Karşılıklı olarak birbirine laf atan kahramanlarımız yavaş yavaş atağa geçiyor. Superboy örümceğimizin yerini sezebilse de atik davranışlarla bu darbelerden kaçabiliyor. Tecrübeleri sayesinde rakibini etkisiz hale getiren Spider-Man bu savaşın kazanını oluyor. Marvel 5 – 4 DC.

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 8

Superman vs Hulk

En çok beklenen savaşlardan biri olan bu savaş en sağlam kapışmalardan biri. İlk hamleyi yapan Hulk’a karşılık bir hasar veremeyen Superman arka arkaya ısı görüşüne rağmen rakibi rahatlıkla ayağa kalkıyor. Birbirine inanılmaz yakın güçlere sahip olan kahramanlarımız karşılıklı yumruklar savuruyor ve sonunda Superman, bayağı iyi bir yumruk atarak Hulk’ı mağlup ediyor. Marvel 5 – 5 DC. 

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 9

Batman vs Captain America

Beklenen an geldi. Tüm nefesler tutuldu final maçı ile karşı karşıyayız. Bu iki kahramanın ortak özellikleri iki tarafın da özel bir gücü olmamasıdır yani diğer bir deyişle şartlar eşit. Bu karşılaşma bir kanalizasyonda geçiyor. Bu durum Batman için bir avantaj olabilir ve Captain America bunun farkında. Birbirini arkadaş olarak gören ikili başa baş bir mücadele veriyor ve biri yorulana kadar bu savaş devam edecek gibi gözüküyor. Bir süre sonra kanalizasyonu su basıyor ve Captain America boğuluyor ancak dostu olarak gördüğü Batman bayılmış olan rakibini sudan çıkarmayı başarıyor ve savaş böyle bitiyor diyebiliriz. Yani bir kazanan maalesef ki yok. 

Bitmeyen Savaş: Marvel vs DC 10

Finalde Marvel 5 – 5 DC olarak sonuçlanan savaşın resmi kazananı yok. Herkes kendi taraftarı olduğu evrenin kazandığını düşünmeye devam edebilir. Bu savaş daha uzun süre devam edecek gibi duruyor.

Kaynakça: 1, 2