Motivasyonunuz ve cesaretiniz düşmüş olduğu veya hayatınızda var olan şeyleri sorgulamaktan kendinizi alamadığınız durumlarda, bazen tek ihtiyacınız olan size ilham verecek sözler duymaktır. Siz de tam da böyle bir dönemdeyseniz birazdan okuyacağınız sözler size bir ışık olabilir. 🙂

Marcus Aurelius

yaşam

”Yaşayacak on bin yılın varmış gibi davranma. Kaderin başının üzerinde asılı. Yaşadığın sürece mümkün olduğunca iyi ol.”

Mark Twain

yaşam

“Hiç kimse izlemiyormuş gibi dans et, hiç incinmemiş gibi sev, hiç kimse dinlemiyormuş gibi şarkı söyle, dünya cennetmiş gibi yaşa.”

Mahatma Gandhi

yaşam

”Söylediklerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin, davranışlarınıza dönüşür.Davranışlarınıza dikkat edin, aIışkanlıklarınıza dönüşür. AIışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür.Değerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüşür.Karakterinize dikkat edin, kaderinize dönüşür.”

Leonardo Da Vinci

yaşam

” Hayata doymak bilmez bir merakla yaklaş ve kesintisiz öğrenmek için sürekli arayış içinde ol.”

Konfüçyüs

yaşam

”Kazanmak için irade, başarmak için arzu, potansiyelinin tamamına ulaşmak için dürtü… Bunlar, kişisel mükemmelliyetin kapılarını açmanız için gereken anahtarlardır.”

Baltasar Gracian

yaşam

”Kendinizi tanıyın. Yeteneklerinizi, kapasitenizi, kararlarınızı ve eğilimlerinizi doğru değerlendirin. Kendinizi tanımazsanız kontrol de edemezsiniz. Aynalar size yüzünüzü gösterse de, zihninizin içindekileri gösteremez. İzin verin, kendiniz hakkındaki derin düşünceleriniz size ayna olsun. Dış görüntünüz unutulduğu zaman, onu geliştirmek ve mükemmelleştirmek üzere içsel olana sarılın. Zekanızın gücünü ve işlerin üstesinden gelme kapasitenizi öğrenin. Gerektiğinde gösterebilmek için cesaretinizin gücünü sınayın. Her şeye karşı, temellerinizi sağlam atın, zihninizi ferah tutun.”

Dostoyevski

yaşam

“Kendine sor: Hayallerin şu an nerede? Kafanı salla ve yılların ne çabuk geçtiğini gör.”

Seth Godin

yaşam

”Geleceği düşünmediğiniz bir işte kalmayı sürdürdüğünüz her gün sizin kariyeriniz için kötü bir karardır. Çünkü her gün çok da faydalı olmayan bir şeyde daha iyi hale gelirsiniz. Ve bir gün gelir daha faydalı şeyler öğrenerek vaktini geçirmiş başkalarının gerisinde kalırsınız. Orada kalmayı sürdürmenizin tek sebebi, bırakmanın getireceği kısa vadedeki acıdır. Kazananlar ise şu anda bu acıyı çekmenin, daha sonra çekilecek çok daha büyük bir acıyı önleyeceğini anlarlar.”

Bill Gates

yaşam

“Kendinizi asla başkaları ile karşılaştırmayın. Eğer bunu yaparsanız, kendi kendinizi aşağılamış, kendinize hakaret etmiş olursunuz.”

John Lennon

yaşam

“Hayat, sen başka planlar yaparken başına gelenlerdir.”