Seyahat etmek istiyorsunuz ama yeterli paranız yok diye korkuyor musunuz? Siz yeter ki yola çıkmak isteyin. Para kazanmak işin en kolay tarafı. Peki hem gezip hem para nasıl kazanabilirim diyorsanız bu yazı tam size göre!

1)Yeteneklerinizi Kullanın

gezerken para kazanma

Her insanın mutlaka en az bir yeteneği vardır. Bu yeteneğinizi ya da var olan becerilerinizi kullanıp geliştirerek para kazanabilirsiniz. Örneğin, resim-kara kalem yeteneğiniz varsa yollarda insanların resmini para karşılığında çizebilirsiniz. Ya da herhangi bir müzik aleti çalabiliyorsanız, ufak sihirbazlık hareketleri biliyorsanız, ya da masaj yapabiliyorsanız inanın asla para sıkıntısı çekmezsiniz. Örnek listeleri böyle böyle uzar gider. Siz de kendi yeteneğinizi keşfedin ve geliştirin.

2)Seyahat Turlarına Katılın

gezerken para kazanma

Tek başınıza seyahat etmekten çekiniyor ya da daha önce hiç seyahat etmediyseniz işe önce bu turlara katılmakla başlayın. Turlarda işlerin nasıl yürüdüğünü görürsünüz ve birçok yeni şey öğrenmekle beraber tecrübe de kazanabilirsiniz.Örneğin, Interrail yapabilirsiniz, Kamprail gibi etkinliklere de katılarak kamp yapabilirsiniz. Günümüzde artık o kadar seyahat turları, toplulukları yaygın ki internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Ve en önemlisi bu topluluk ve turlarla anlaşarak görev alabilir ve hem gezip hem para kazanabilirsiniz.

3)Artıway Kullan, Nakit Kazan

gezerken para kazanma

Artıway, internetten yapılan alışverişlerde, alışveriş sonrasında nakit para ödeyen bir uygulamadır . Hepsiburada, Booking, Jedradar, Markafoni, Nike, Teknosa, gibi elektronik, sağlık, seyahat, yeme&içme ve spor gibi değişik kategorilerdeki 350’den fazla mağaza ile anlaşması bulunan Artıway’in sitesine ücretsiz olarak üye oluyorsunuz. Ve bu mağazalardan alışveriş yapmak istediğinizde Artıway’in sitesi üzerinden giriş yapıp alışverişinizi yaparsanız her markaya göre de değişen bonus oranları ile yaptığınız alışverişten nakit para kazanıyorsunuz. Ayrıca üye ol linkine tıklayarak siteye üye olan herkese 10 TL hoş geldiniz bonusu veriliyor. Daha ayrıntılı bilgi için Artıway’i ziyaret edebilirsiniz.

4)Blog Yazarlığı-Youtuber Olmak

gezerken para kazanma

Günümüz artık tam bir teknoloji çağı. Özellikle yeni nesil gençler için Youtuber olmak bir kariyer sahibi olmakla eş değer. Aynı şekilde blog yazarı olmakta. Kendinize ait bir blog açabilirsiniz ve paylaştığınız şeylerle para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikle yıllık-aylık bir ödeme yapmalısınız. Böylece sitenizden/blogunuzdan para kazanabilirsiniz ve daha çok kitleye ulaşarak tıklanma sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde Youtube üzerinden yeteneklerinizi, seyahat tecrübelerinizi ve birçok içeriği paylaşarak da para kazanabilirsiniz. İnsanlar sizi tanıdıkça sponsorluk teklifleri de gelecektir. Ve kısa süre içinde hem para kazanacak hem de belki sponsor sayesinde ücretsiz olarak bir şeylerden yararlanabileceksiniz.

5)Workaway Kullanın

gezerken para kazanma

Workaway gönüllü projelerin adresidir. Tek sefere mahsus bir ücret ile üye olunan bu sistem, içerisinde dünyanın dört bir yanından gönüllü işleri barındırıyor. Genellikle günlük 5 saatlik çalışma karşılığında konaklama ve 2 öğün yemek temin ediliyor. Dilediğiniz ülkedeki işleri listelediğinizde işin tanımı, çalışma saatleri, izin günleri, konaklama için temin edilecek yer gibi bilgilere ulaşıyorsunuz. Size uygun olanlara orada çalışmak istediğinizi ve neler yapabileceğinizi açıklayan bir mail gönderip cevap bekliyorsunuz. Böylece hem gezebiliyorsunuz hem ücretsiz konaklayabiliyor ya da para kazanabiliyorsunuz.