İlham veren kadınlar serimizin ikinci yazısıyla tekrardan birlikteyiz 🙂 Eğer ilk yazıyı okumadıysanız buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kadın

Feminizm kavramı popülerleşmeye başladıktan sonra sosyal medya başta olmak üzere o kadar çok mecrada kadınla ilgili iyi kötü bilgiye ulaştık ki artık bazı haberleri göremeyebiliyoruz. Bu haberlerde rastladığımız ve gölgede kalmasını istemediğimiz, yaptıklarıyla güzel örnekler oluşturabilecek birçok isim var. Bu yazıda bu isimlerden birkaçı ile tanışacaksınız 🙂

Buket Gülekoğlu

kadın

Buket Gülekoğlu, Türkçe öğretmeni ve aynı zamanda bir yazar. Onu İlham veren kadın sıfatı altında değerlendirmemin sebebi ise bambaşka. Buket hocamız 11 yaşında görme yetisini kaybetti fakat şuan 31 yaşında başarılı bir öğretmen ve üç kitabın da yazarı. Görme yetisini kaybeden insanlar genellikle artık işe yaramayacaklarını, hayatlarının anlamsızlaştığını düşünürken Buket Gülekoğlu şu an öğrencileri ve kitapları ile meşgul. Eminim ki hayatın getireceği diğer güzellikleri heyecanını kaybetmeden bekliyor.

Ayşe Tutal

kuaför

Fotoğrafta gördüğünüz kadının adı Ayşe Tutal. Ayşe Hanım normal bir kuaför değil. Her ayın bir günü dükkanını kapatıp çeşitli köyleri ziyaret ederek çocukların saçlarını ücretsiz olarak kesiyor. Eğer bütün kuaförlerimiz bu kadar duyarlı olabilseydi bu durum bir klasik olurdu ve -muhakkak Ayşe Hanım bu davranışına tek değildir- Ayşe Tutal normal bir kuaför olabilirdi.

Ayşe Daş

ilaham

Diyarbakır’da 5 çocuk annesi olan Ayşe Daş, rahatsızlığı sebebiyle çalışamayan eşine ve çocuklarına bakabilmek için ev yemekleri yaptığı bir lokanta açtı ve şuan evlere alınan siparişleri motorsikleti ile dağıtıyor. Eşitliğin ve sevginin etkisini bir arada kısa bir an içerisinde de olsa görebilmemizi sağladığı için kendisini tebrik ediyoruz.

Eğer sizin de denk geldiğiniz, tanıdığınız ve ilham verebileceğini düşündüğünüz kişiler varsa yorum olarak bırakmayı unutmayın😊

Kaynakça:
@ogretmenteacher ( https://www.instagram.com/ogretmenteacher/?hl=tr )
@fikirhanesi
@pylsmn