Hayatımızda bizleri motive edecek şeylere ihtiyaç duyarız. Bazen kulaklığı takıp sahilde yürüyerek bazen sayfalarca kitap okuyarak bazen de film izleyerek.  Özgüvenimizi tavan yaptıracak, izledikten sonra ilgi ve yeteklerimizin farkına varacağımız filmler iyi ki var 🙂

1- A Hologram for the King (Kral İçin Hologram)  

İzledikten Sonra Özgüveninizi Tavan Yaptıracak Üç Film 1

Alan Clay, 54 yaşında Amerikalı bir iş adamıdır. İşleri hiç de yolunda gitmemektedir ve iflasın eşiğine gelmiştir. Bu durumdan kurtulabilmek için Anthony, gençlerden oluşan bir takımla birlikte Suudi Arabistan’a gider. Anthony orada IT endüstrisi üzerine girişim fikirlerini paylaşmaya çalışır. Ama onun geleneksel düşünceleri artık yeterince karlı değildir. Kral Abdullah’a sunulmak üzere, geliştirdikleri yepyeni Amerikan IT teknolojisini tanıtmak üzere ekip bir araya gelmiştir. Bu teknoloji sayesinde şehri ekonominin merkezine dönüştürebileceklerdir. Kral Abdullah’ı gergin bir şekilde beklerken bir yandan da Suudi Arabistan’ın iklim koşullarına uyum sağlamaya çalışan ekibi bir sürpriz beklemektedir: Çinliler daha ucuza mal edilebilecek bir çözüm önermişlerdir. Ekibin bunu öğrenmesiyle rekabet başlamış olur.

2- Good Will Hunting (Can Dostum)

İzledikten Sonra Özgüveninizi Tavan Yaptıracak Üç Film 2

Will (Matt Damon), bir üniversitede hademelik yapmakta olan süper zeki bir gençtir. Ancak bir türlü sokak kavgalarından kendini alıkoyamaz ve başı hep derde girmektedir. Hapse düşmek üzere olan Will’i bu durumdan kurtarabilecek tek kişi ise onun yeteneklerinin farkına varmış olan okulun profesörlerinden Sean McGuire’dır (Robin Williams). Aralarında bir anlaşma yapacaklardır ve bu zamanla çok özel bir dostluğa doğru yol alacaklardır.

 

 

3- Dead Poets Society (Ölü Ozanlar Derneği)

İzledikten Sonra Özgüveninizi Tavan Yaptıracak Üç Film 350’lerin Welton Akademisi, ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir hale getirmektedir. Fakat yeni ingilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir.