Birçoğumuz günümüzün belli bir kısmını internette geçiyoruz. Özellikle karantina döneminde internette geçirdiğimiz süre fazlasıyla artmışken komik ve bir o kadar enteresan diyebileceğimiz siteleri keşfetmemiz çokta zor olmadı. Ben de bu süreçte karşıma çıkan ‘‘Kimin aklına böyle bir site oluşturmak gelir.’’ ve ‘‘Bu siteden hiç çıkamayacağım.’’ dediğim birkaç sayfayı sizinle paylaşmak istiyorum.

1) Pointer Pointer

Bu internet sitesi farenizi hareket ettirip belli  bir yerde bıraktığınızda, fareniz nerede kalıyorsa orayı işaret eden insanların fotoğraflarını gösteriyor. İlk başta biraz garip gelse de ekranınızın her alanına farenizi götürme isteği oluşturmuyor değil.

2) Internet Live Stats

Keşfedilmemiş 10 İnternet Sitesi 1

Internet live stats ise oldukça şaşıracağınız bir internet sitesi. Dünyadaki internet kullanıcılarının sayısını, toplam web sitelerini, gönderilen e-postaları ve daha fazla internet istatistiklerini canlı bir şekilde gösteriyor. Sayıların hızlı bir şekilde arttığını görünce eminim ki sizde çok şaşıracaksınız.

3) Language Learning with Netflix

internet

Belki de birçoğumuz bu siteyi biliyoruz ama ben yine de bu listeye eklemeden edemedim. Yabancı bir dili dizi/film izleyerek öğrenmek istiyorsanız eğer google uzantılarınıza eklemeyi unutmayın. İzlediğiniz dizi ya da filmleri, hem ana dilinizde hem de öğrenmek istediğiniz dile gerçek zamanlı çeviren bir google uzantısı. Böylelikle iki dili aynı anda görebilme imkanı veriyor. Bilmediğiniz kelimeleri de yıldızlayıp daha sonra tekrar bakabilirsiniz. Bir diğer güzel özelliği ise eğer diyalogları tekrar etmek isterseniz ya da çok hızlı geçiyor ve anlamakta güçlük çekiyorsanız sizin için her cümlede otomatik olarak durduruyor.

4) Make Everything OK

Bu internet sitesini tasarlayan kişinin sanıyorum ki hayatında bir takım işler iyi gitmemiş. Belki bir motivasyon belki de enerjiye inanmak içindir. Sizde hayatınızda her şeyin iyi gideceğine inanmak istiyorsanız denemekten zarar gelmez.

5) FutureMe

Gelecekte kendinize mail atabileceğiniz bir internet sitesi. Belki de yazdığınızı bile unuttuğunuz bu maili aldığınızda yüzünüzde minik bir gülümseme oluşabilir. Mesela hayallerinizi yazmakla başlayabilirsiniz. Kim bilir belki de o gün geldiğinde onlara çoktan kavuşmuş olursunuz.

6)Rainy Mood

Sizde yağmur sesinde kitap okumayı, kahve içmeyi, dizi/film izlemeyi ya da ders çalışmayı seviyor musunuz? Bunun için artık yağmurlu bir günü beklememize gerek yok. Yağmur sesine ihtiyaç duyduğunuz an da bu siteyi ziyaret edebilir ya da telefonunuza uygulamasını indirebilirsiniz.

7) Radio Garden

internet

Dünyayı döndürerek canlı radyoyu keşfedin! Neredeyse tüm ülkelere ait radyoların canlı dinleyebileceğiniz bir site. Şarkı keşfetmek için de iyi bir yol olabilir.

8) Astronomy Picture of the Day

internet

Eğer astronomiye meraklıysanız bu internet sitesi size her gün profesyonel bir gök bilimci tarafından yazılmış kısa bir açıklamayla beraber büyüleyici bir görsel sunuyor.

9) Find the Invisible Cow

Sıcak soğuk oyununun sesli olanını düşünün. Bu oyun biraz sinir bozucu gelebilir ama bakalım sizde görünmez ineği bulabilecek misiniz bir deneyin.

10) WindowSwap

Keşfedilmemiş 10 İnternet Sitesi 2

Bu sayfa size dünyanın her yerinden farklı pencerelerden bakma imkanı sunuyor. New York’un kalabalık sokaklarına,  İsviçre’nin doğasına belki de okyanusun eşsiz güzelliğine tanıklık edebilirsiniz.

Kaynakça : 1

Editör: Eray Yıldırım