Ne okusam diye kara kara düşünüyor ve uzun süredir kitap okuyamıyorsanız bu listedeki kitaplar tam size göre! Az olduğu kadar etkili bir liste ile geldik ve kitap önerileri serimize çağdaş türk edebiyatından kitap önerileri ile başlıyoruz. Bu üç güzel kitap aklınızda yer edinmeye, kitap okuyamama sorunuza çözüm üretmeye geldi. Şimdiden iyi okumalar dileriz!

1. Kumral Ada Mavi Tuna / Buket Uzuner

D&R - Kültür Sanat ve Eğlence Dünyası
Kitap önerileri

“Ne o sırada tam beş yıllık tüm yaşantım boyunca, ne de daha sonraları sevgisini ve ilgisini kazanmak için bu denli uğraşıp, didindiğim, uğruna acı çektiğim bir başkası olmayacaktı hayatımda. Bir tek o…”

Buket Uzuner’in Kumral Ada Mavi Tuna kitabı Aras’ın gözünden iç savaşa tanık olduğumuz ve umutsuz bir aşk üçgenini en derinden hissettiğimiz çok gerçekçi bir roman. Kitap bir yandan sizi heyecanlandırırken bir yandan hüzünletecek, özellikle ilk bölümlerden sonrası su gibi akıp geçecek. Bu kitabı bitirdikten sonra ise insan ilişkileri üzerine düşünecek ve yıllar sonra bile Tuna’nın aşkını hala hatırlayacaksınız…

2. Gizli Anların Yolcusu / Ayşe Kulin

D&R - Kültür Sanat ve Eğlence Dünyası
Kitap önerileri

“Sevgi söz konusu olduğunda cinsiyetin hiç önemi kalmıyor, bunu başıma gelmeden önce ben de bilmiyordum. Kadın ya da erkek, hepimiz insan değil miyiz?”

Ayşe Kulin’in Gizli Anların Yolcusu kitabı toplum tarafından yargılanan aykırı bir aşkı konu alıyor. Ayşe Kulin’in en akıcı kitaplarından biri dersek yanlış söylemiş olmayız. Gizli anlar ve gizli düşünceleri okurken karakterlerle bağ kurmamak ise elde değil.

3. Kabuk Adam / Aslı Erdoğan

D&R - Kültür Sanat ve Eğlence Dünyası
Kitap önerileri

“Hayatın bizlere verip verebileceği tek ödül,tek armağan, sevgi dolu bir insandır ve biz böyle bir insanı, ilk fırsatta katlederiz. Sonra da, ömür boyu, bu asla bağışlanmayan günahın lanetini sırtımızda taşırız.’‘

Kabuk Adam Aslı Erdoğan’ın ilk romanı. Roman Karayipler’de, şiddetin bataklığında yaşanan korku ve tutku dolu sıradışı bir aşkın, ölümle yaşamın sınırında kurulan mucizevi bir dostluğun hikâyesini anlatıyor. Tek nefeste okuduktan sonra Aslı Erdoğan’ın diğer kitaplarına bakacağınızdan eminiz!

Kaynak: 1

Editör: Efe Şen