Kreatif Ne Demek? Nasıl Kreatif Olunur, Olunabilir Mi?

Son yılların popüler kelimelerinden olan kreativite ne demek? Neden bu kadar önemli? Kreatif olmak için ne gerekli?

Her kavram gibi kreatif ve kreativite için birçok tanım yapılabilir ama birazdan izleyeceğin Barış Özcan videosunda da yer aldığı gibi “…yaratıcılık (kreativite) dediğimiz şey eski fikirler üzerinde yeni bağlantılar yapmaktır. Önceden var olan iki fikri, önceden var olmayan bir şekilde bir araya getirmek.” tir bence. Tıpkı Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın o meşhur son konuşmalarının birinde değindiği gibi…

Peki, yaratıcı yani kreatif nasıl oluruz? Bununla ilgili daha kapsamlı bir yazı yazacağım ama en kısa haliyle okuyarak, araştırarak, görerek oluruz… Olduğumuzu, piştiğimizi nasıl anlarız peki? Bunu bir örnekle açıklayacak olursak, sen bu yazıyı okuyorsan ben bu konunun şu an olmasa bile yakın zamanda popüler olacağını bilebilmişimdir ve bu konu üzerine Türkiye‘de şimdiye kadarki en kapsamlı içeriği oluşturmaya yatırım yaptım. Böylelikle belli kazanımlar elde ediyorum veya edeceğim!

Elbette, hiçbir zaman tam olarak bu konuda tam yetkin olamayız ama bu sürece dahil olmak bile size çok büyük kazanımlar sağlayacaktır. Biliyorum buraya kadar zor okudun belki okumadın ama aşağıdaki videoyu izleyerek sıkılmadan bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsin.

Esenlikler, daimi mutluluklar ve başarılar yorum yapmayı unutmayın. 🙂

Bilgiyi Yay!

2 Yorum

  1. cengiz
    • Enes ÖZLEN