Hepimizin birlikte yaşadığı kurallar var. Bazıları doğal olarak hayatımızın bir parçası haline gelirken bazılarını zamanla alışkanlık olarak geliştirmemiz gerekir. Hayatlarımızdaki farklılığı yaratan da her gün uygulanan sağlıklı alışkanlıklardır. Motive kalmanıza yardımcı olacak bazı alışkanlıkları bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Hayatın %10’u Başınıza Gelenler ve %90’ı Onlara Nasıl Tepki Verdiğinizdir

motivasyon

Hem kişisel hem mesleki hayatınızda olaylara olan yaklaşımınızı bu şekilde belirlemek, hayatınızdaki stres ve negativiteyi de kaçınılmaz olarak sizden bir miktar uzaklaştırmış olacaktır. Hepimiz zorluklarla karşılaşıyoruz ancak negatif veya pozitif bir tutumla tepki verme seçeneğine de sahibiz.

2. Olabildiğince Basite İndirge

İşler çok bunaltıcı veya aşırı karmaşık göründüğünde bir adım geri çekilin ve basit tutmayı hatırlayın. Genellikle işleri daha küçük parçalara bölebilir ve istediğiniz sonu elde etmek için bir sorunu basitleştirip adım adım ilerleyebilirsiniz.

3. Değişimin Getirdiği Rahatsızlıktan Keyif Almayı Öğren ve Motive Ol

motive

“Değişen mevsimlerle ilgilenmek, bahara umutsuzca aşık olmaktan daha mutlu bir ruh hali” diyor George Santayana. İş, ilişkiler ya da günlük yaşamda olan sorunlarımızın çok fazlası geçmişe yapışıp kalmaktan kaynaklanıyor. Değişimin rahatsızlığından zevk alarak, zihnimizi yeni bir perspektiften bir şeyler görmek ve bunu yaparken daha mutlu olmak için açarız

4. İyilik Paradan Daha Güçlüdür

İster kişisel ister profesyonel alanda olsun, parasal olmayan yardımlar / hediyeler, çok daha anlamlı uzun vadeli ilişkiler kurar ve açıkça bir finansal miktara bağlı olanlardan daha olumlu bir ilişki etkisine sahiptir. Birini gerçekten önemsediğinizi ve onlar için zaman ayırdığınızı gösterir.

5. Aldığınızdan Daha Fazlasını Verin

Gerçekten bu kadar basit. Tükettiğiniz veya aldığınız ne varsa (zamanınız, paranız veya yetenekleriniz) daha fazlasını verin. Böyle bir yaklaşım deneyim bolluğu ve bağlantılar yaratır.

Kaynakça:
https://www.success.com/13-life-rules-to-keep-you-motivated/

Editör: Onur Çamlıca