Stranger Things, La Casa De Papel ve 2019’un sonlarına doğru epeyce konuştuğumuz The Witcher ile popüler dizilerin hepsini izledik. Eski dizilerimiz de yavaş yavaş Netflix’te yerini almaya başladı. Peki, biraz yenilenme zamanı gelmedi mi? Kenarda köşede kalmış elmas değerinde bu dizileri izlemediyseniz ilk yapmanız gereken birinci bölüme başlamak olsun. İyi seyirler dileriz.

1. Unbreakable Kimmy Schmitz

Mutlaka Keşfedilmesi Gereken 5 Netflix Dizisi

Bir kıyamet günü tarikatından kurtarılan ve kendini New York’ta bulan genç bir kadın artık var olmadığını zannederken yepyeni bir dünyayı keşfetmek durumunda kalır.

Yaklaşık 30’ar dakikalık bölümleriyle 4 sezondan oluşan dizinin en büyük artısı Kimmy rolüyle izlediğimiz Ellie Kemper’ın başarılı oyunculuğu. Ayrıca diziye 2020 yılında Black Mirror Bandersnacth’ten akıllarda kalan interaktif bir bölüm de geliyor. Absürt komedi sevenlerin uğrayacağı ilk durak tabiiki de Unbreakable Kimmy Schmitz!

2. When They See Us

Mutlaka Keşfedilmesi Gereken 5 Netflix Dizisi

Harlem’li beş siyahi genç, haksız yere Central Park’taki vahşi bir saldırıyla suçlanınca kendilerini bir kabusun içinde sıkışıp kalmış bulurlar. Beş gencin haksız yere suçlanması sonucu hapis yatarlar ve suçsuzluklarını ispatlamak için mücadele ederler.

Netflix’in dram türündeki mini dizisi ‘When They See Us’, 4 bölümden oluşuyor. Dizi aynı zamanda Ava DuVernay gerçek bir öyküden diziye uyarlandı. Dizinin IMDb puanı ise 9.0 oldu.

3. The Haunting of Hill House

Mutlaka Keşfedilmesi Gereken 5 Netflix Dizisi

Geçmiş ve günümüzden görüntülerle, dağılmış bir aile eski evlerinin akıldan çıkmayan anılarıyla ve onları o evden uzaklaştıran korkutucu olaylarla yüzleşir.

Henüz birinci sezonu yayınlanan ve 10 bölümden oluşan dizi aynı zamanda korku ve gerilimin yanında bir aile draması da sunuyor. Dizi aynı zamanda 1959 yılında Shirley Jackson tarafından yazılan aynı isimli romandan uyarlandı. Bu yıl ikinci sezonu gelmeden yapılacak ilk işiniz hemen bu diziye başlamak olsun!

4. Atypical

Mutlaka Keşfedilmesi Gereken 5 Netflix Dizisi

Sam, 18 yaşında otizm hastası bir gençtir. Kendi yaşıtları gibi yaşama arzusu olan Sam, bağımsızlık arayışı içindedir ve artık bir kız arkadaşı olsun ister. Terapisti, kişisel sorunlarını aşmasında Sam’i heveslendirirken, annesi çocuğunun büyüdüğünü kolay kolay kabul etmez. Sam’in babası ise annesinin aksine onun kendisini bulmasına yardımcı olmaya çalışır.

3 sezon ve yaklaşık 40’ar dakikalık bölümlerden oluşan Atypical, bu listenin belki de en çok izlenmesi gereken dizisi. Komedi ve dram türlerini nadir olarak içinde barındıran bu dizi otizmli bir gencin yaşantılarını bize en gerçek ve akıcı şekilde aktarıyor. Sam rolünü canlandıran Keir Gilchrist’in başarılı oyunculuğu ve dizinin güzel müzikleri için bile dizi izlenmeye değer.

5. Russian Doll

Mutlaka Keşfedilmesi Gereken 5 Netflix Dizisi

Nadia, New York City’de düzenlenen bir partiye davetlidir. O, her zaman katıldığı partilere bir yenisinin daha ekleneceğini düşünür fakat bu parti daha önce katıldığı hiçbirine benzemeyecektir. Nadia, sürekli ölmekte ve 36. doğum günü partisini tekrar tekrar yaşamaktadır. Gerçeküstü bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmıştır. Tekrar tekrar ölen ve yeniden aynı güne geri dönen Nadia, bu partiden kurtulmanın yolunu bulabilecek midir? 

Nadia’nın zaman ile olan kavgasını izleyip kurguyu tahmin etmeye çalışmak beyin jimnastiği için harika olmaz mıydı sizce de? Dizinin yaratıcısı olan ve aynı zamanda başrolü üstlenen Natasha Lyonne yakın zamanda dizinin ikinci sezonunun geleceğini ve 8 bölümden olacağını duyurdu. Yeni sezonu gelene kadar ilk sezona şöyle bir göz atmaya ne dersiniz?