Herkesin kendisini bulabileceği bir podcast yayını mutlaka vardır. Kimi zaman kimseyle konuşamadıklarımızı konuşmak, bizimle aynı şeyi yaşayan insanların düşüncelerini öğrenmek, kültürel açıdan zenginleşmek ya da en basit şekilde eğlenmek istediğimizde aradığımızı poscastlerde bulabiliriz. Kısacası her konuyu her an bir podcast yayınında dinleyebiliriz. İşte o podcast kanallarından bazılarını sizler için listeledik!

Merdiven Altı Terapi

podcast

Uzun yıllardır terapi alan Deniz Dülgeroğlu’nun insanın aklına takıldı mı çıkmayan konuları derinlemesine tartıştığı adı üstünde gerçek bir Merdiven Altı Terapi. Aldatılmaktan tutun da anksiyeteye kadar herkesin hayatının içinde olan konuları bu podcast kanalında bulabilirsiniz.

Kanepedeyiz

Mutlaka Şans Vermeniz Gereken Podcast Kanalları #2 1

İlişkiler temasının içerisinde birçok konuyu ele alan Kanepedeyiz kanalı birçok insanın ikili ilişkilerinde yaşadığı ya da yaşamak üzere olduğu durumları konuşuyor. İlişki durumlarını komik bir şekilde işleyen bu kanalda mutlaka kendi ilişkilerinizden bir parça bulacaksınızdır.

Yine Yeni Yeniden 90’lar

Mutlaka Şans Vermeniz Gereken Podcast Kanalları #2 2

90’lar modasıyla, müziğiyle, insanlarıyla çoğumuzun keşke yaşasaydık dediği; geri kalanlarımızınsa tekrar yaşamak istediği büyülü bir zaman dilimi. Yine Yeni Yeniden 90’lar podcast kanalı ise o dönemin Türkçe pop şarkılarına farklı bir bakış açısıyla bakıyor ve tartışıyor. Nazan Öncel ve Candan Erçetin gibi 90’ların unutulmaz isimleri ile olan özel bölümlerini mutlaka dinlemelisiniz.

Ses Olsun

Mutlaka Şans Vermeniz Gereken Podcast Kanalları #2 3

Sizce de yolda yürürken ya da başka bir iş ile uğraşırken müzik dinlemek bazen sıkıcı olmuyor mu? Elbette 10 kişiden 8’i yolda yürürken müzik dinlemeyi çok sever ama kimi zaman bir farklılık gerekir. Mesela Türk Edebiyatı’nın ölümsüz isimlerinin eserlerini dinlemek ya da düşünmekten yorulduğunuz gününüzü bir hikaye ile değerlendirmek gibi. Ses Olsun kanalında Türk Edebiyatı’nın unutulmaz isimlerinin ve onların ışığında ilerleyen yeni isimlerin eserlerini dinleyebilir ve zamanınızı verimli geçirebilirsiniz.

Edebiyat, ilişkiler, psikoloji ve müzik gibi dört farklı konuyu işleyen podcast kanalları ile tanıştınız bile! Daha fazlası için Mutlaka Şans Vermeniz Gereken Podcast Kanalları yazısını okumayı unutmayın. 🙂

Editör: Berfincan Doğan