Biz öğrencilere sürekli söylenen ve bizim de çok iyi bildiğimiz bir şey var; kendinizi geliştirin, kitap okuyun, tiyatroya gidin… Bunları söylemek kolay fakat bu faaliyetlerin hepsine gitmek bizler için maliyetli olabiliyor. İşte burada devreye sosyal bir girişim olan Kumbaravan giriyor.

Kendini kültür-sanat platformu olarak adlandıran Kumbaravan, öğrencilere tiyatro, sinema, konser biletiyle birlikte Kültür Sanat Bursu gibi öğrencilere birçok alanda fırsatlar sağlamakta. Üstelik bunların tamamını herhangi maddi karşılık olmadan, ücretsiz-karşılıksız şekilde yapmaktalar -genelde tweetlerini retweetleme üzerinden hediye ediyorlar.

Ülkemizdeki gençleri kültür sanat etkinlikleri ve ürünleriyle tanıştırma amacıyla yola çıkan Kumbaravan 3. yaşına girerken başta üniversiteliler olmak üzere tüm halka hizmet ediyorlar. Aynı zamanda KreatifBiri gibi BTM İstanbul’un da 2018 II. dönem girişimleri arasındalar.

Sitelerini incelemek ve hemen üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kumbaravan kurucusu Şivan Adalı’dan da Kumbaravan’ın ne olduğunu dinlemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kendilerine bu güzel yolculukta başarılar dileriz…