Herkese merhaba, uzun bir patalojik seriden sonra bendeniz sizlere kitap önerisiyle geldim!

Bu yıl taze mezun bir psikolog olarak bayılarak okuduğum 5 kitabı sizlerle paylaşmak istedim. Daha önce ilişkiler üzerine kitap önerisi ve yeniden ilişkiler üzerine film önerisi vermiştim. Bu kitaplar tek bir konu üzerinde ilerlemiyor. Aşkı da aile yaşantısını da kötü yaşanmışlıkları da bu kitaplarda bulabilirsiniz. Eminim ruhunuzun bir yerine değecektir. O zaman önden buyurunuz…

1. İçimizdeki Çocuk – Doğan Cüceloğlu

Psikoloji alanına kattıklarıyla hepimizin yoluna ışık saçan pek sevgili Doğan Cüceloğlu’nun bu kitabında kendi yaşantılarınıza dönüp, aslında neden böyleyizin cevabını zaman zaman çarpıcı gerçeklerle öğreniyoruz. İçsel farkındalığınız arttıkça bakış açınızın nasıl değişeceğini siz de göreceksiniz…

psikoloji

2. Tutku, Panik, Keder- Gabrıel Rolon

Rolon bir terapist, kendi yaşadığı seans deneyimlerini tabi ki kişi ve olayları biraz daha değiştirerek bizlere sunuyor. Daha önce hiç bir seansa girmiş miydiniz? Buyrunuz o zaman.

3. Olağan Psikopatlar – Kevin Dutton

Olağan Psikopatlar, bir psikopatın ruhsal ve zihinsel gerçeklerini bizlere anlatıp, araştırma sonuçlarıyla bizleri şaşırttıkça şaşırtıyor.

psikoloji

4. Freud’un Kız Kardeşi- Goce Smılevskı

Freud’un hayatını kız kardeşinden dinlemek ister misiniz? Bir çok Freud anısı sizlerle!

psikoloji

5. Zehirli İlişkiler- Ani Eryorulmaz

Psikoloji alanında en çok az çok tahmin edildiği üzere ilişkilere olan merakım daha fazla. Bundan sebeptir ki bu listeye bir de ilişki koymalıydım. Zehirli ilişkiler daha çok romantik ilişkileriniz de yapılan ya da yaptığımız zehirli davranışları bize gösteriyor.

Umarım bu liste hoşunuza gider, bol okumalı, sağlıklı günler.

Editör: Minem Kesen