Kediler yaşamımızın bir parçası… Sokaklarda, bahçelerde, evlerde her zaman bizimleler. Ne yazık ki kimileri onlara kötü davranışlar gösteriyorlar. Duyarsız insanlar yüzünden aç kalabiliyorlar. Samsun Belediyesi ise küçük dostlarımız için duyarlı bir proje yapmışlar ve kedi kasabasını inşa etmişler. Gelin bu küçük kasabayı ve kasabanın sakinlerini yakından tanıyalım!

kedi kasabası

Kedi Kasabası’nın Kuruluş Amacı Nedir?

Kedi Kasabası, yine Samsun Belediyesi tarafından kurulan Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi içerisinde 2015 yılında kurulmuştur. Kar amacı gütmeyen bu proje, önceliği hasta ve yaralı kedilere veriyor. Bakımları yapıldıktan ve kısırlaştırıldıktan sonra kediler kasabada yaşamaya başlıyorlar.

kedi

Kedi Kasabası Hakkında

  • Bu kasabada yaşayan kediler, yemeklerini Mozart’ın Türk Marşı eşliğinde yiyiyorlar. 🙂
  • Ne yazık ki Samsun Kedi Kasabası, sadece sahipleri Samsun’da ikamet eden kedileri kabul edebiliyor.
  • Eğer isterseniz bu kasabadan kedi sahiplenebiliyorsunuz. Kasaba, insanların ziyaretine açık ve insanlar burada dolaşıp kedilerle vakit geçirebiliyorlar. Kendilerine yakın hissettikleri kedileri ise sahiplenebiliyorlar.
  • Kasaba’da kedilere 5 yıldızlı otel hizmeti verilmekte. Tesiste bungalov evler, kedilerin hep birlikte olabileceği büyük alanlar, yürüş yolları bulunmakta.
  • Eğer isterseniz bu kasabaya bağışta bulunabiliyorsunuz! 🙂

Kedi Kasabası, resmi internet sitesinde misyonlarını şu sözlerle özetlemiş:

Kedi Kasabası; herhangi bir kar amacı gütmeyen, bakıma muhtaç sokak hayvanlarının tedavi ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı, doğal yaşama tekrar adapte olmaları için rehabilite edildiği bir kurumdur.

kedi kasabası

Bu duyarlı tavırları ve şirin projeleri için Samsun Belediyesi’ne teşekkür ediyor ve darısı bütün şehirlerimizin başına diyoruz. 🙂

Kaynakça:
1, 2, 3