Gününüz çok mu yoğun geçti? Stresli ve problemli bir gün sonrası rahatlamaya mı ihtiyacınız var? İşte size kafanızı dağıtmanıza yardımcı olacak, uzun zamandır gülmediğinizi hissettirecek kadar keyfinizi yerine getirecek 5 film önerisi. İyi seyirler dilerim!

5) 21 Jump Street – Liseli Polisler (2012)

liseli polisler

Schmit ve Jenko polis okulundan yeni mezun olmuş iki arkadaştır. İkili stajyer polis olarak görev için bir liseye gönderilirler. Görevleri ise alkol, uyuşturucu, sigara gibi alışkanlıkları olan gençleri bulup engelleyerek rapor etmektir. Ancak işler hiçte tahmin ettikleri gibi gitmez, çünkü liseli olmanın verdiği rahatlık ve çekiciliğe kendilerini kaptırıp görevlerini neredeyse unuturlar. Başrollerini komedi filmlerinden aşina olduğumuz Jonal Hill ve Channing Tatum’un paylaştığı, yönetmenliğini ise Phil Lord ve Chris Miller’ın üstlendiği Liseli Polisler’i kaçırmayın derim!

4) Ride Along – Zor Biraderler (2014)

zor biraderler

Ben Barber bir okulda temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Hayatının aşkı Angela ile evlenmek ister ancak Angela’nın abisi James bu evliliğin önündeki tek engeldir. Ben ise Angela ile evlenip abisinin gözüne girebilmek için James’in Atlanta’da görev aldığı polis departmanında işe girerek ne kadar cesaretli olduğunu göstermeye çalışır. Polis olmak için gereken testleri başarıyla geçen Ben’in son bir görevi kalmıştır: 24 saat boyunca görev alacağı devriyede James’e eşlik etmek. Aksiyonun komediyle bir araya geldiği bu filmde başrolleri yüz ifadesiyle bile gülümseten komedyen Kevin Hart ile İce Cube paylaşıyor. Tim Story’nin yönetmenliğinde izleme fırsatı bulduğumuz Zor Biraderler izlenmesi gereken Amerikan komedi filmleri arasında yer alıyor.

3) Neighbours – Kötü Komşular (2014)

kötü komşular

Bir komşu en fazla ne kadar ses çıkartabilir? Ya da en fazla ne kadar komşuluk ahlakını ihlal edebilir? Bu film bu soruları absürt olacak derecede olaylar çerçevesinde izleyiciye sunuyor. Yeni taşınan komşularıyla birlikte Radner ailesinin sessiz ve sakin hayatı tamamen değişir. Yeni komşuları bir öğrenci kulübüdür ve tüm mahallenin huzurunu kaçırırlar. Radner ailesi ise yan komşularının bu davranışlarına daha fazla kayıtsız kalamazlar ve aralarında küçük çapta bir savaş çıkar. Başrollerinde Zack Efron’un dikkatleri çektiği ve yönetmen koltuğunda Nick Stoller’ı gördüğümüz Kötü Komşular, size daha önce izlemediğiniz tarzda bir arkadaşlık-aile-komşu komedisi deneyimlemenizi sağlayacaktır.

2) Spy – Ajan (2015)

ajan

Susan CIA’de analist olarak çalışmaktadır. Ancak birlikte çalıştığı iki arkadaşı biyolojik bir silahla ilgili görevde deşifre olunca Susan görevi yerine getirebilmek için gönüllü olur. Sürpriz bir şekilde başladığı görevle karşı karşıya kalan Susan görevi yerine getirebilecek tek kişidir. Ünlü oyuncu kadrosu ve samimiyetiyle dikkatleri çeken Spy’ın başrollerinde Melissa McCarthy, Jason Statham ve Jude Law yer alıyor. Yönetmenliğini Paul Feig’in üstendiği bu film uzun zamandır izlemediğiniz en iyi komediler arasında yer alabilir.

1) Deadpool (2016)

deadpool

Wade Wilson ordudan ayrıldıktan sonra yeni tanıştığı Vanessa ile yeni bir hayata başlar. Her şeyin yolunda gittiği sırada kanser olduğunu öğrenir ve Vanessa’nın bu sürece tanıklık etmesini istemediği için ondan ayrılır. Kanser tedavisi veren bilimsel bir projeye katılır ancak bilimsel projenin amacı kanser tedavisinden çok DNA kodlarını tetiklemektir. Bu projede işkencelere maruz kalarak projenin sonunda belli bir takım güçleri ortaya çıkan Wade’in tek amacı hayatını mahvolma noktasına getiren Francis’ten intikam almaktır. Bildiğimiz süper kahramanlardan tamamen farklı, esprili ve ilginç bir karakteri olan Deadpool, Ryan Reynolds’ın başrolünde size hiç izlemediğiniz bir film deneyimi sunacaktır. Bu listenin en gözdesi ve benimde en beğendiğim Deadpool komedi filmlerinin en beğenilen ve en kaçırılmaması gereken filmlerinden, mutlaka kaçırmayın derim!