Geç gelen yaz mevsimi kendini hissettirmeye başlarken yaz planları yapmaya başladık bile. Ancak hala virüs konusunda çekincelerimiz devam ediyorken hem tatil yapmak hem de sosyal mesafemize dikkat etmek istiyoruz. Bu süreç devam ederken sosyal mesafeli kamp tatili yapmaya ne dersiniz? Doğayla baş başa kalmak, yıldızların altında uyumak, kuş sesleriyle uyanıp şehir hayatından birkaç günlüğüne de olsa uzaklaşmak… Son yıllarda popülerliği giderek artan çadır kampı bu yıl da en çok tercih edilenler arasında olacak gibi. Eğer sizin de tatil planınızda kamp yapmak varsa gelin hep beraber birbirinden güzel 5 kamp yerini inceleyelim.

1) Akyaka Orman Kampı – Muğla

Akyaka’daki bu orman kampı, kamp yapmak isteyen kampçıların listesinin başında geliyor. Yeşilin her tonunu barındıran ormanı ve berrak Albay Koyu ile unutulmaz bir deneyim de sunuyor. Ayrıca size denize karşı çadır kurma imkanı veriyor. Kamp alanı, Akyaka’nın çarşısına yakın olduğu için çadırınızı kurup, bisikletinizi kiralayıp bu güzel yeri keşfe çıkabilirsiniz.

Kamp yerinde ihtiyaçlarınız için market ve restoran var. Elektrik, çeşme, buzdolabı ve duş imkanı da var. 2018 yılında bu kamp alanını ziyaret ettiğimde maalesef duşlarda sıcak su yoktu ancak şuan güncel bilgilerinde sıcak su olduğu yazıyor. Son olarak çamaşır ve bulaşıklarınızı yıkamak için ayrı alanlar da var.

15 Nisan ile 15 Ekim tarihleri arasında;

  • Küçük çadır günlük fiyatı 70 TL
  • Büyük çadır günlük fiyatı 110 TL
tatil

2) Çubucak Orman Kampı – Marmaris

Tüm yıl boyunca kamp yapabileceğiniz ender kamp alanlarından biri ve yazın giderseniz o muhteşem  Marmaris denizinin de tadını çıkarmış olursunuz. Bu kamp alanı aynı zamanda bir milli park olma özelliği taşıyor. Çabucak kamp alanı  karavanlarıyla meşhur o yüzden orman içerisinde gezintiye çıktığınızda fark edeceksiniz ki bu kamp alanı adeta birbirinden güzel küçük bir karavan köyüne ev sahipliği yapıyor.

Kendi çadırınızla kamp yapmanın yanı sıra, kamp alanında bulunan çadır ve kamp malzemelerini de kiralama imkanı sunuyor. Kamp alanında elektrik, buzdolabı ve sıcak su bulunmasının yanı sıra ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz markette bulunuyor. Pandemi sürecinde aldıkları önlemleri ve daha fazla bilgi sahibi olmak için web sitelerini ziyaret etmeyi lütfen gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın!!!

  • Çadır yeri 60.00 TL
  • Sahil Kenarında Çadır Yeri 82.50 TL
  • Karavan Yeri 70.00 TL
Sosyal Mesafeli Tatil - 5 Kamp Yeri Önerisi 1

3) Karagöl Tabiat Parkı – İzmir

İzmirlilerin şehirden uzaklaşmak istediklerinde akıllarına gelecek ilk yerlerden birisi, Karagöl Tabiat Parkı. Söğüt ağaçlarının altında keyif sürerken aynı zamanda gölün muhteşem güzelliğine dalıp gölün üstünde yüzen ördekleri izleyebileceğiniz eşsiz bir güzellik. Belirlenmiş alanlarda ateş yakıp mangal yaparken size sadece doğanın sesinin eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz. Eğer mangalınız yoksa buradan mangal da kiralayabilirsiniz. Çadır kampı için herhangi bir tesis bulunmuyor. Elektrik var ancak çadırlara verilemiyor. Eğer telefondan uzak bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Karagöl tam size göre çünkü telefon çok nadir çekiyor.

Araba ile giriş ücreti 25 TL, kişi başına ise 8,5 TL

Sosyal Mesafeli Tatil - 5 Kamp Yeri Önerisi 2

4) Aşk Vadisi Kamp Alanı – Kapadokya

Herkesin yapılacaklar listesinde mutlaka Kapadokya’ya gitmek vardır ama bu seyahatinize kamp yapmayı da kesinlikle eklemelisiniz. Günün aydınlanmasıyla beraber balonların muhteşem gösterisi sizleri bekliyor olacak. Her bir parçasının tarih, her bir nefesin size huzur verdiği bu tatilin unutulmazlar arasında yer alacağına eminim. Uzunluğu 5 km olan bu vadide doğa yürüyüşü yaparken Peribacaları’nın eşsiz güzelliğinin tadını çıkartabilirsiniz. Aşk Vadisi kamp alanı sizlere ücretsiz bir kamp deneyimi sunuyor. Bu vadiyi ziyaret etmeden mutlaka hikayesini okumalısınız.

Sosyal Mesafeli Tatil - 5 Kamp Yeri Önerisi 3

5) Borçka Karagöl Tabiat Parkı – Artvin

Doğanın güzellikleriyle birlikte huzur arayışına çıkmak isteyenlerin listesinin başında ise mutlaka Karadeniz yer alıyor. Doğanın keyfini sürmek, kuş sesleriyle güne başlamak ve bol oksijen almak istiyorsanız bu kamp yerini listenize eklemeyi unutmayın. Bu kamp alanında isteklerinizi karşılayacak kafe ve lokantalar var. Eskiden ücretli olan kamp yeri ise artık ücretsiz. Yeşilin her tonunu barındıran parkın fotoğraflarını çekmek  için can atacaksınız. Buraya gitmişken sandal kiralamayı da unutmayın derim.

Sosyal Mesafeli Tatil - 5 Kamp Yeri Önerisi 4

Kaynaklar: 1