Nymphomaniac filminin ilkini izlediniz mi? İzlemeyenler için kısaca özetlersek bir seks bağımlısının hayatını anlatıyor. Filmin sonunda ana karakter aşık oluyor. Ve cinsel birlikteliğin yaratabileceği en yüksek doyuma ulaşıyor. Bugün de size hissiyatların yoğun ve temel alındığı bir seks metodundan bahsetmek istiyorum: tantrik cinsellik. Tantra kelime anlamı olarak çoğalan, devam eden manasında kullanılmakta. Başlangıcı Budizm ve Hinduizm öğretilerinden geliyor. Cinselliği sadece üreme ya da rahatlama eylemi olarak görmek yerine aşkın uzantısı ve hatta kendisi olarak görme fikriyle kurulmuş. Taoist seks kavramından pek farkı yok bu bağlamda. Peki neler önemliymiş bu öğretide bir bakalım.

Tantra Öğretisi

Tantra Öğretisi

Öncelikle burada partnerinizle aranızdaki nefesin uyumu çok önemli. Nefesi alırken de verirken de ahenk içinde dengede olmalı diyor öğretinin kendisi. Ama elbette buradaki tek önceliğimiz sevdiğiniz kişiyle aranızdaki o güzel sükunetin derinliğini anlamak. Yani internette yaptığınız araştırmalarda her şeyde olduğu gibi bunun da maddelere ayrılarak verildiğine tanık olacaksınız.

Ancak iki kişi arasındaki uyumu belirli bir düzene bağlama fikri elbette saçmalık. Bundandır ki eylemde nefesi yapı taşı görmek yeterli olacaktır. Sonrasında ise her şey yavaşlamalı. Yavaş ve yumuşak öpücükler, dokunuşlar. Sanki sadece o an varmış gibi. Sevdiğiniz, aşık olduğunuz insanla o anın içinde tüm yaşamınızla kaybolacakmışsınız gibi bir sakinlikle ilerlemelisiniz. Dokunuşlar ve bakışlar yalnızca o anın içinde sizinle beraber var olacakmış gibi… Bir çeşit meditasyon olarak görülüyor burada cinsellik. Belki önceki yazımda da bahsettiğim “jouissance” kavramının kısmen somut halidir. Belki de ta kendisidir…

Tantra Öğretisi

Sağlık yönüne gelirsek şayet, ejakülasyonun kontrolü ile alınan haz ve orgazmın çok daha güçlü olduğunu söylüyor uzmanlar. O uyumu partnerinizle yakaladığınızda ejakülasyon sürenizi kontrol altına alabiliyor, daha uzun ve keyifli bir birliktelik yaşayabiliyormuşsunuz. Deneyimlemenin bu noktası cinsel veriminizi arttırdığından birçok çift denemeye değer görüyor. Bununla beraber bana kalırsa asıl nokta şu; ilişkide partnerinizle birbirinizi zamanla daha da çok tanırken ilişkinin sevginin alışkanlık ve monotonluğa dönüşmeye başladığı o yorucu süreçte bireyler yaklaştığı kadar yabancılaşmaya da o denli meyilli oluyor.

İlişkinin stabilliği birbirimizi algılama yetimizi düşürüyor. Bu noktada tantra, sevgiliye duyulan o derin tutkunuzu tekrardan açığa çıkarmak, güzel duyguları canlı tutmada ve partnerinizle olan telepatik bağları, algıları, hisleri güçlü tutmak adına muazzam bir metot. Orada sizinle beraber o güzel heyecanlarınız da yaşıyor. Hikayeleriniz, ilk görüşünüz, ilk sarılmanız, ilk kavganız. O hissiyatı size tattıran kişi de yanınızda sizinle beraber aynı güzel hisleri paylaşıyorsunuz. Bu muazzam şanslı yaşantınızı niye aynılaşma, normalleşme dehlizine götüresiniz ki?

Tantra Öğretisi

Size burada aktardığım tüm temennilerim tüm yazılarım, haz duygusunu yaşamınızdaki her alanda etkin kılmak ya da olduğundan daha da yüksek seviyeye çıkararak hayat kalitenizi arttırabilmeyi umut ediyor olmamdan güzel okuyucularım. Burada birkaç kişinin hayatına minicik de olsa katkım olursa şayet, bundan daha çok keyif alabileceğim bir durum söz konusu olamaz muhtemelen. İlgi duyduğunuz, öğrendiğiniz farklı öğretileri benimle paylaşırsanız fazlasıyla mutlu olacağımı da bilmenizi isterim.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle…