Bugün doğal yaşamımızda zaten olan fakat bizim körelttiğimiz telepati konusuna değinelim mi? İnsanız… Düşüncelerimizi ve hislerimizi karşı tarafa daha net anlatma- aktarabilme özelliğimiz var. Bir köpeğin bakışları düşüncesiz bir insandan daha çok şey anlatıyor derseniz haklısınız. Fakat insan hayvanlar alemi içinde daha canavar olduğu kadar aynı zamanda en gelişmişi olduğundan bilgi alış verişini daha kolay ve ayrıntılı yapar. İradenin de arka koltukta oturmamak için mızmızlık yaptığı beynin de etkisiyle telepatiden bahsedeceğiz.

telepati,uzay

TELEPATİ NEDİR?

Telepatinin bilinen tanımını yapmakta da fayda var: Telepati, alıcı ve verici olmak üzere en az iki kişiden oluşan 5 duyu organı kullanmaksızın ileri sürülen bilgi aktarımıdır. Telepatinin birçok alt başlığı ve bağlantılı olduğu kavramlar var fakat ben bugün daha çok günlük yaşamımızın içinde olan basit telepati (yaa lafı ağzımdan aldın, tam ben de seni düşünüyordum, geçen gün almak istediğim hırkayı sen bana mı aldın şaka mı, canım tatlı istemişti 5 dakika önce gelirken köşedeki pastaneye uğraman ne büyük tesadüf) üzerinden gideceğim. Çünkü çoğumuz hatta hepimiz bu tarz küçük telepatiler yapıyoruz karşı taraftan bir şey istediğimizde veya bir insan hakkında düşündüğümüzde.

telepati,çift göz

TELEPATİ KAYNAĞI NEDİR?

Telepati kaynağı olarak beyin ve elektromanyetik alan ilişkisini gösteren araştırmacılar olduğu gibi bazı araştırmacılar ise telepatinin ruhsal bir alış veriş olduğunu kabul ediyor. Epifiz bezinin telepati esnasında aktifleştiğini düşünürsek ben sadece ruhsal olduğuna inanmıyorum fakat ruhen yakın insanlar daha kolay telepati yapabiliyor.Telepatinin “frekans eşitleme durumu” olduğunu duymuştum. Her insanın belli düşünce frekansları olduğunu düşünürsek bu frekanslar telepati ile çok çok uzak yerlere gidebiliyor. Burada uzaklık derken mesafeden bahsediyorum. Yani coğrafya olarak mesafeden. Şimdi de zıt anlamlısının telepatiye etkisine bakacak olursak: yakınlık, yakın olmak, yakın hissetmek… Aranızda duygusal bağ olan kişiyle daha kolay konuşmadan fikir alış verişi yapabilirsiniz. Aile, en yakın arkadaş, kız/erkek arkadaşınız, iş arkadaşınız sizin için telepati yapılacaklar listesinde ilk sırada olabilirler. Telepati dediğimiz şey bazen bize bilinçsizce yaptığımız tesadüf işler gibi gelse de aslında bilinçten çok da uzak değildir.

telepati,sevgili

Örnek verecek olursam

Kadın eşinin kendisine çiçek almasını ister ve bunu tüm gün kafasında düşünür, hayalini kurar.
Kocası işten döndüğünde karısına şöyle der: Yolda bir çiçekçinin önünde durdum, sana çiçek almayı düşündüm fakat içimden gelmediği için almadım.
Yani biz karşı tarafa düşünceyi geçirebiliyoruz fakat onun irade süzgecine karışamıyoruz.

telepati,düşünce aktarma

Evdeki Telepati Deneyleri

Laboratuvarlarda yapılan  deneyler gibi para normal olaylar için fırsat ortamı yaratmak ister misiniz? Evinizde aile bireyleri ile sessiz bir ortamda gruplara ayrılarak da bunu sağlayabilirsiniz. Örneğin bir grup elmayı sürekli düşünürken diğer grup bunu algılamaya çalışabilir. Yine de hilelerin önüne geçmek için düşünce yoluyla aktarılacak olan bilgiyi daha önceden bir kağıda yazmanız telepati güçlerinin yanında güven bağlarınızı da güçlendirebilir.

telepati,beyin
Ben bu örneği daha önce denemedim fakat çoğunlukla başarılı olunduğunu gördüğüm telepati yapma çeşitlerinden biri de alıcının fotoğrafına odaklanmak. Düşünce yoluyla iletişim için nasıl duygusal bağları güçlü insanlar gerekiyorsa da bence aradaki bağı güçlendirmek için de telepati önemli bir araç olabilir.
Düşünce yoluyla iletişim bilimsel açıdan birçok şey söylenebilir belki fakat ben günlük yaşamda da sık sık ve küçük küçük kullanmak gerektiğine inanıyorum. Zaman ve mekana yüzde yüz bağlı olmadığı için rahatlıkla istediğin an yapabilirsin. Örneğin uyumadan hemen önce gözlerin kapalıyken telepatik güçlerini keşfetmek için çok uygun. Hala telepatik güçlerinin farkına varamadın mı?  Tesadüf kelimesini hayatından çıkar ve 5 duyu organının ötesine geç.  İyi telepatileşmeler!

telepati,saatler