Biz, uzaylı denince; yeşil, koca kafalı yaratıklar hayal ederken, olay bundan ibaret değil miymiş? Tabii ki değilmiş. Uzaylıların varlığı hâlâ kesin olarak kanıtlanmamışken, bir de onların birbirinden farklı ırkları olduğu keşfedildi. 22 yıl ABD ordusunda görev yapmış ve görevi sırasında düşen birkaç Dünya dışı uzay enkazının kaldırılmasını üstlenmiş olan Clifford Stone, bilinen 57 dünyadışı ırkın ABD ordusunun kayıtlarında yer aldığını açıklamış.

Elimizde olan bilgiler dahilinde gelin birkaç ırkı inceleyelim..

Zeta Reticulum ve Orion Takımyıldızı

Uzaylı Irkları

Bu sisteme ait varlıklar “kısa boylu griler” olarak bilinen klasik uzaylı tipidir. Boyları 0.9-1.2 metre civarında, kollar dizlere kadar uzanmakta ve kafaları bedenlerine oranla daha büyük yapıdadır. Zeka ve mentâl açıdan gelişmiş, buna karşın duygusal açıdan yoksundurlar.

Alpha Draconis ve Yıldız Sistemi

Uzaylı Irkları

Galaksideki en eski uygarlıklardan biri ve son derece gelişmiş psişik yeteneklere sahip çok zeki varlıklardır. Derilerinin üst kısmının Dünya’daki sürüngen türlerine benzer bir yapıda olduğu bilinmekle birlikte, Dünya’yı binlerce yıldır ziyaret ettikleri de bazı dini ve mitolojik efsanelerde yer almaktadır. “Reptilian” olarak da bilinen bu türün illuminatiyle bağdaştırıldığı gibi Dünya’nın ileri gelen birçok isminin de aslında bu türe ait bir uzaylı olduğu savunuluyor.

Lyra Takımyıldızı

Uzaylı Irkları

Çok eski bir uygarlıktır ve buradaki varlıklar fiziksel olarak açık tenli, sarı saçlı, mavi gözlü, boyları 1.80 metre civarındadır. Dünya’daki İskandinav halkına benzetilmektedir. Kendi aralarında telepatik olarak anlaşırlar. Dünya’da birçok bölgede yerel halkın içine karışmış şekilde yaşadıkları bilinmektedir.

Vega Takımyıldızı

Mavimtrak bir deri rengine sahiptirler ve Dünya’daki Hintlilere benzedikleri bilinmektedir.

Arkturus Yıldızı

Uzaylı Irkları

Buradaki varlıklar çok ileri tıbbi yeteneklere ve bilgilere sahiptir. Ruhsal değerleri ileri teknolojiyle birleştirerek önemli yollar kat etmişler ve “Ekin çemberleri” fenomeninin sorumlusu olarak gösterilmektedirler.

Şimdi aklınızda bir sürü soru işareti olmalı. Özellikle “Bütün bunlar nereden biliniyor?” diye sorduğunuzu tahmin edebiliyorum. Bu bilgilerin kaynağı, saydığımız uygarlıklarla doğrudan ilişki içinde olan, temasçılardan elde edilmiş bilgilerdir. Birbirinden bağımsız çapraz sorgular sonucunda bu bilgilere varılmıştır. Kulağa ütopik gelsede bu devasa evrende nelerle yada kimlerle karşılaşacağımızın yakın bir gelecek içinde yanıtlanması pek mümkün gözükmüyor.

Kaynakça:

1- Kolbaşı, Erhan, Galaktik Diplomasi, Destek Yayınları, İstanbul, 2016