Dikkat! Bu bir motivasyon yazısıdır. Bu yazıyı kendi yapabileceklerinin farkında olman için yazdım. Belki şuan kendi başarına engel oluyorsun ve bunun farkında değilsin. Umarım tam ihtiyacın olduğu bir zamanda bu yazıya denk gelirsin. Hadi başla!

Başarının Önündeki Engel Ne?

Acı, üzüntü, hayal kırıklığı ve başarısızlık yoksa bir hayatın içinde o hayattan bir hikaye çıkmaz diyor Psikolog Profesör Dr. Acar Baltaş. Beni öldürmeyen şey güçlendirir sözünü duymayan yoktur. Başınıza olumsuz şeyler geldiğinde ya niye benim başıma geliyor niye böyle oldu diye hayıflananlardan mısınız yoksa ben bunu da atlatırım, bunu atlattıysam benim yapamayacağım hiçbir şey olamaz diye kendini motive edenlerden mi?

Küçük bir ipucu vereyim en başarılı insanların hayat hikayelerine baktığınızda hep bir zorluk görürsünüz. Ne güzel güllük gülistanlık hayatı var dediğiniz insanlar oralara çok da kolay gelmiyor. Hatta bazıları var ki o güzel hayatının içinde bilerek zorlukları tercih ediyor. İnsider’in üyelerinden birisi iş seyahatine gittiğinde küçücük ve konforsuz olan kapsül otelleri tercih edip sabah uyandığında toplantıya giderken kendini ben bu gece bu konforsuz yerde uyuyabildim şimdi toplantıda en fazla hangi zorlukla karşılaşabilirim şeklinde motive ediyormuş.

Konfor Alanınızdan Çıkın !

Bir gemi limanda güvende olduğunu bilir fakat dünyaya geliş amacı bu değildir. Birçok beyaz yakalı çalıştığı şirkette belli bir seviyeye gelmiş, şirketteki arkadaşlarıyla arası çok iyi herkesi tanıyorken tabiri caizse rahatlık battığını söyleyerek iş değiştirme ve sıfırdan başlama kararı alabiliyor. Beyaz yakalı çalışanların bazıları şirket tarafından yurt dışına gönderiliyor. Bu ülkeler her zaman herkesin yaşamak isteyeceği yerler olmayabiliyor. Üstelik yalnız başınızasınız yerli halkın dilini de bilmiyor olabilirsiniz.

yes you can

Cesaret Mi Esaret Mi?

Başarılı insanların hayat hikayelerini dinlerken sadece sonuca odaklanırız. Halbuki o yolda birçok engelle karşılaşırlar. Başarıya engel olan unsurlardan birisi de konfor alanı ve bu alandan çıkma kararını vermek o kadar da kolay değil. Ya bu alanda esir kalırsınız ya da tüm cesaretinizi toplayarak bu esarete karşı çıkarsınız. Unutmayın ki başarılı insanlar bu cesareti gösterebilenler olmuştur.