Merhaba Sevgili KreatifBiri okuyucuları. Yavaş yavaş yaz tatili de yaklaşmışken ister tek başınıza ister sevdiklerinizle birlikte izleyebileceğiniz, içinizi ısıtan, olumsuzluklardan bir nebze de olsa uzaklaştıracak film önerileriyle geldim.

Eat Pray Love (Imdb 5,8/10)

film

Türkçe’ye ”Ye, Dua Et, Sev” şeklinde çevrilen bu film aslında ABD’li yazar Elizabeth Gilbert’in anı kitabından uyarlanmıştır. 2010 yılında vizyona giren ve Ryan Murphy’nin yönettiği filmde Julia Roberts, Richard Jenkins, Javier Bardem rol alıyor. Bir romantik dram olan bu filmin konusu sıkıntılı bir boşanma sürecinin ardından kendini bulma amacıyla İtalya, Hindistan ve Bali’ye doğru yolculuğa çıkan Elizabeth’in hikayesini anlatıyor. Dışsal yolculukla başlayan bu film bizlere Elizabeth’in içsel yolculuğuna götürüyor. Kendimizden de birçok şey bulabileceğimiz bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim!

Nothing Hill (Imdb 7,1/10)

zaman

Yine bir Julia Roberts filminden devam ediyoruz. Türkçeye ”Aşk Engel Tanımaz” şeklinde uyarlanan 1999 yılı Birleşik Krallık yapımı bu filmin türü romantik komedidir. Roger Michell’in yönettiği filmde bizleri başrolde olan Julia Roberts, Hugh Grant ve Rhys Ifans karşılıyor. Batı Londra’nın Notting Hill şehrinde yaşayan William evini biraz değişik ama aynı zamanda sizi çok güldürecek olan ev arkadaşı Spike ile yaşıyor. Seyehat kitapları satan William’ın dükkanına dünyaca ünlü oyuncu Anna Scott’un gelmesiyle William’ın hayatı tamamen değişiyor. William ve Anna’nın hem duygulandıran hem de güldüren bu macerasını izlerken çok eğleneceğinize eminim. Yıllar sonra bile hatırlayacağımı düşündüğüm bu filmin müziklerinin de fazlasıyla etkileyici olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Love Actually (Imdb 7,6/10)

Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacağınız 5 Film Önerisi 1

Bu filmi defalarca izleyeceğinize yemin edebilirim! Türkçesi ”Aşk Her Yerde” olan bu film 2003 İngiltere yapımı romantik dram türündeki bir diğer filmimiz. Richard Curtis’in kaleme alıp yönettiği filmin başrollerinde Hugh Grant, Alan Rickman, Bill Nighy, Colin Firth, Emma Thompson gibi bu kadar tanıdığınız isimlerin olması filmi çekici kılan özelliklerden sadece bir tanesidir. Bu filmde beklemediğimiz çok şey var! Sevgili, evli, baba ve oğul, rock yıldızı, menajer gibi birbirinden farklı tam on hikaye bizi bekliyor. Filmin konusuna dair söyleyebileceğim tek bir şey var: cinsiyetiniz, mesleğiniz, statünüz ne olursa olsun AŞKTAN KAÇAMAYACAKSINIZ!

Failure To Launch (Imdb 5,6/10)

Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacağınız 5 Film Önerisi 2

Romantik komedi türündeki bu film Türkçeye ”Düş Yakamızdan” olarak çevrilmiştir. Tom Dey’in yönetmenliğindeki “Failure To Launch” 2006 yapımıdır. Başrollerinde Matthew McConaughey ve Sarah Jessica Parker’ın bulunduğu filmin konusu oldukça ilginç. Yetişkin oğullarının hala kendileriyle yaşıyor olmasından şikayetçi olan ebeveynlerin aklına çılgınca bir fikir gelir ve erkekleri kendine aşık ederek evlerinden ayrılmaya teşvik eden, işinde uzmanlaşmış bir kadını tutarlar. 1 saat 37 dakika olan bu filmin göz açıp kapayana kadar bittiğini fark ettiğinizde gülmekten ağrıyan çene kaslarınızı biraz dinlendirmenizi tavsiye ederim!

Just Go With It (Imdb 6,4/10)

Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacağınız 5 Film Önerisi 3

”Hayatım Yalan” olarak çevrilen bu film, sizi fazlasıyla keyiflendirecek. Şöyle yatıp hiçbir şey düşünmeden film izlemek istiyorum derken aradığınız o film, işte bu film! Başrolleri paylaşan Adam Sandler ve Jennifer Aniston yer aldıkları her filmde olduğu gibi yine oyunculuklarını konuşturmuş. Yönetmen koltuğunda Dennis Dugan’ın bulunduğu film 2011 yapımlı romantik komedi türündedir. Film içinde film izlemeye hazır olun! Boşanmış aile babası gibi yaparak sevgilisine yalan söyleyen başrolümüz, ofisteki arkadaşını ve onun çocuklarını oyununa alet ederek gerçek olmayan bir aile kurar. Bu oyunun sonunu mutlaka görmelisiniz! Keyifli seyirler!

Editör: Berfincan DOĞAN